Materiał Partnera

Problem z samochodem na środku autostrady – pomoc drogowa jedynym rozwiązaniem

Problem z samochodem na środku autostrady – pomoc drogowa jedynym rozwiązaniem

Holowanie samochodu wymaga odpowiedniego przygotowania i zastosowania się do przepisów ruchu drogowego. Muszą też być spełnione pewne wymagania techniczne. Pojazd holujący powinien być cięższy od auta holowanego. Dobrze, jeśli będzie miał mocny silnik. Trzeba zachować pewne proporcje. SUV z dwulitrowym silnikiem może bez problemu holować auto kompaktowe, ale kompakt z wysilonym, litrowym silnikiem pod maską albo słabą jednostką wolnossącą z trudem będzie holował swojego odpowiednika. Samochód, który będzie holowany, nie może mieć uszkodzonych elementów układu kierowniczego, układu hamulcowego i świateł. Zatem pojazd po lekkiej stłuczce, z rozbitym całkowicie przednim reflektorem nie może być holowany. Trzeba do niego wezwać lawetę. Zawsze jednak holowanie pojazdu to trudny i logistycznie skomplikowany proces.

Kiedy zaufać firmie holującej pojazdy?

Każdemu z nas może się zdarzyć potrzeba holowania uszkodzonego pojazdu. W każdym aucie poza wymaganym przepisami trójkątem ostrzegawczym powinna więc znajdować się lina holownicza - im mocniejsza, tym lepsza, dzięki niej zawsze można pomóc kierowcy, którego auto odmówiło posłuszeństwa. Poza liną i trójkątem ważnym elementem jest uchwyt holowniczy, który w wielu produkowanych autach jest obecnie wykręcany - przed rozpoczęciem holowania należy pamiętać o jego solidnym przykręceniu. Najlepszym przyrządem, który można do tego celu wykorzystać, jest obecny w każdym zestawie narzędzi klucz do kół. Czasem jednak holowanie pojazdu jest wręcz zabronione i wtedy trzeba skorzystać z lawety i usług profesjonalnej firmy holującej samochody. Taka firma jak Auto-Hol Pomoc drogowa Paweł Grochowicz, zapewni pełen kompleks usług związanych z zabraniem pojazdu z drogi. Taka Firma ma w swojej ofercie o każdej porze dnia i nocy:

  • holowanie auta po wypadku,

  • holowanie samochodów ciężarowych,

  • holowanie zepsutego auta,

  • pomoc dla kierowców,

  • zdejmowanie pojazdów z naczep,

  • transport motocykli,

  • holowanie aut dostawczych,

  • holowanie pojazdów z zagranicy,

  • wyciąganie spoza jezdni.

Pracują przy pomocy specjalistycznych urządzeń i sprzętów, co pozwala firmom na wielozadaniowość. Usługi pomocy drogowej świadczą na terenie kraju oraz wykonują także usługi związane z przewozem zagranicznym. Podejmują się najbardziej skomplikowanych zadań. Dodatkowo specjalizują się w uruchamianiu awaryjnym pojazdów, a także wykonywaniu napraw na drodze. Ponadto oferują nawet wulkanizację przez całą dobę. Podejmują się też spustu paliwa, źle nalanego do baku. Zatrudniani przez firmy pracownicy, to wykwalifikowana kadra, która posiada wiedzę i doświadczenie. Służą pomocą i doradztwem na każdym kroku. Zależy im na zadowoleniu klientów. Gwarantują zawsze terminowość i rzetelność.

Opracowanie:
Lubin, Gwarków 25 lok. 1
tel. 660 493 762
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz