Artykuł sponsorowany

Proaktywne strategie eksploatacji maszyn – czym są i jak je wdrożyć?

Proaktywne strategie eksploatacji maszyn – czym są i jak je wdrożyć?

Poziom natężenia pracy maszyn przemysłowych jest olbrzymi, a wielokrotnie przekracza nawet kilkanaście i więcej godzin dziennie, każdego dnia w roku. To przekłada się na wyeksploatowanie danych podzespołów oraz części – m.in. łożysk – a co za tym idzie na jakość funkcjonowania. Nic dziwnego, że dzisiaj firmy starają wdrażać się plany racjonalnego użytkowania np. linii produkcyjnych tak, aby osiągać najwyższą produktywność, przy najniższym poziomie zużycia. To właśnie takie podejście dziedzinowe, zwane jest proaktywną strategią eksploatacji maszyn.

Cele wdrożenia danej strategii

Proaktywne strategie eksploatacji maszyn, dzisiaj wdrażane są przede wszystkim dla optymalizacji kosztów procesów produkcyjnych. Jest to również ważne dla podnoszenie wydajności, zapewniania większej precyzji działań, czy też dla przyśpieszania tempa pracy. Mowa jednak nie o ujęciu owego „tempa” miarą czasową, ale przede wszystkim czynnikami takimi, jak: niższe koszty utrzymania parków technologicznych, przy wyższych korzyściach finansowych z prowadzonych procesów. Warto bowiem wiedzieć, że proaktywne strategie eksploatacji maszyn, wpływają na redukcje kosztów wytwarzania produktów.

Sposoby wdrażania określonych strategii

Budowanie strategii eksploatacji maszyn jest coraz częściej wykorzystywanym zjawiskiem, zarówno w małych firmach, jak i w dużych ośrodkach przemysłowych, również tzw. przemysłu ciężkiego i precyzyjnego. Warto jednak wiedzieć, że dane strategie konstruowane są z ekipą doświadczonych ekspertów między innymi materiałoznawstwa, którzy wykonują dla swoich klientów określone badania oraz wnikliwe analizy. Mogą one być prowadzone okresowo w wyznaczonych odstępach czasowych, co następnie skutkuje przygotowaniem raportu. Coraz częściej analizy przeprowadzane są jednak metodą online. Mowa o podłączonych do maszyn systemach zautomatyzowanych, które wysyłają do specjalistycznego oprogramowania zebrane informacje. Mogą one dotyczyć wielu różnych kwestii, np. poziomu zużycia łożysk.

Współpraca z ekspertami gospodarki materiałowej

Jeśli Twoja firma chce wdrożyć produktywne strategie eksploatacji maszyn, powinna podjąć współpracę z ekspertami, mającymi doświadczenie w dziedzinie gospodarki materiałowej. Tacy specjaliści nie tylko przeprowadzają analizy potrzebne do tworzenie strategii eksploatacji maszyn, ale również istotne audyty pozwalające na optymalizację stanów części zamiennych, czy tworzenia składów konsygnacyjnych. Mogą dotyczyć one np. przygotowania do maszyn wymiennych łożysk. Takie szerokie usługi, gwarantuje w Polsce między innymi firma TLC Łożyska. Z jej ofertą warto zapoznać się na dedykowanej stronie www.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz