Materiał Partnera

Pręty zbrojeniowe i nie tylko – wyroby hutnicze od firmy Felmax

Pręty zbrojeniowe i nie tylko – wyroby hutnicze od firmy Felmax

Stal zbrojeniowa jest materiałem niezbędnym na każdym placu budowy. Ważną rolę odgrywają przede wszystkim stalowe pręty, których sprzedażą zajmuje się firma Felmax ze Szczecina. Służą one głównie do wzmacniania betonowej konstrukcji. Sprawdźmy zatem, czym dokładnie charakteryzuje się stal zbrojeniowa i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie prętów. 

Co należy wiedzieć o stali zbrojeniowej?

Stal zbrojeniowa występuje w postaci gładkich lub żebrowanych prętów. Dostępne są różne gatunki i klasy, których wybór warunkuje przeznaczenie konstrukcji. Podstawowe klasy – A-0, A-I, A-II, A-III, A-IIIN – różnią się wytrzymałością i wyglądem. Stal A-0 i A-I cechuje się najniższą twardością, a stal A-IIIN – najwyższą. Natomiast gatunek określa właściwości technologiczne wyrobu – na przykład strop, którego użyto do produkcji. Tę kategorię oznaczamy konkretnym połączeniem liter i cyfr, takim jak St0 czy 18G2. W budownictwie najczęściej wykorzystuje się stal niestopową St3 oraz St4. Zarówno klasa, jak i ciężar prętów w dużej mierze wpływa na ich cenę. 

Jak zostało wspomniane, stal zbrojeniowa powszechnie stosowana jest w budownictwie różnego typu. Stalowe pręty łączy się z betonem, przez co jego wytrzymałość i odporność zostaje zwiększona. W ten sposób powstaje tzw. żelbet. Dokładne informacje na temat potrzebnej stali zbrojeniowej powinny znaleźć się w projekcie budowlanym. Dzięki tym danym można zamówić gotowe wyroby na przykład od wspomnianej firmy Felmax. Oferuje ona pręty zbrojeniowe o różnej średnicy, przez co jest w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów. Jak informują sami specjaliści, stal pochodzi zarówno z produkcji krajowej, jak i z importu. W razie potrzeby przedsiębiorstwo może dostarczyć dowolny gatunek tego materiału.  

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy Felmax?

Ze względu na fakt, iż stal zbrojeniowa pełni bardzo ważną rolę w budowie obiektu, należy szczególnie zastanowić się nad wyborem dostawcy. Firma Felmax ze Szczecina zdecydowanie jest godna zaufania. Przede wszystkim to przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem – funkcjonuje bowiem na rynku od 1991 roku. Lata działalności umożliwiły opracowanie sprawdzonych rozwiązań i dokładne poznanie potrzeb klientów. Dziś specjaliści z firmy Felmax współpracują z cenionymi producentami wyrobów hutniczych – zarówno z Polski, jak i z Niemiec, Czech czy Łotwy. Wszelkie zlecenia realizują terminowo, profesjonalnie i z najwyższym zaangażowaniem. 
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz