Materiał Partnera

Prawo rodzinne – w czym może pomóc adwokat?

Prawo rodzinne – w czym może pomóc adwokat?

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego nie należą do łatwych. Charakterystyczne są dla nich emocje, które nierzadko są skrajne i kierują stronami postępowania. Warto zadbać o odpowiednią opiekę prawną, dzięki czemu wszelkie wątpliwości odnośnie słuszności podejmowania konkretnych działań zostaną fachowo wyjaśnione przez wykwalifikowanego adwokata. Co jeszcze jest on w stanie zrobić w sprawach z zakresu prawa rodzinnego?

Udział dzieci

Wiele spraw dotyczących prawa rodzinnego angażuje małoletnich. To dla nich z pewnością wyjątkowo trudny okres, w którym narażeni są na ogromny stres oraz problemy wynikające z prowadzonego postępowania. Dzieje się tak m.in. w przypadku spraw o ustanowienie władzy rodzicielskiej – skłóceni rodzice starają się uzyskać prawo do opieki nad dzieckiem, które jest zatem stroną konfliktu. Warto w takim wypadku zadbać o kompleksową opiekę prawną, dzięki której uda się przedstawić przed sądem konkretne, dobrze przygotowane argumenty. Skróci to znacząco czas postępowania i pozwoli uniknąć żmudnych, długotrwałych czynności prowadzonych przez sąd i kuratorów. Kancelaria Adwokacka Marii Moś zajmuje się m.in. sprawami tego typu, jednak wsparcie może również dotyczyć innych kwestii związanych bezpośrednio z prawem rodzinnym. W ich skład wchodzi chociażby wystąpienie o alimenty dla dzieci. Ustalenie ich wysokości musi być argumentowane we właściwy sposób, w czym również jest w stanie pomóc doświadczony adwokat. Okazuje się jednak, że alimenty nie muszą dotyczyć jedynie najmłodszych członków rodziny.

Sprawy małżeńskie

Wsparcie adwokata przydaje się także w ustalaniu alimentów dla byłego małżonka. Bywają one pokłosiem równie trudnych spraw rozwodowych, podczas których także niezbędna jest pomoc dobrej kancelarii zajmującej się prawem rodzinnym. Żądanie alimentów na rzecz małżonka już po rozwodzie możliwe jest jednak tylko przy wyłącznej odpowiedzialności jednej ze stron za rozpad małżeństwa. Znaczny wpływ na decyzję sądu ma także sytuacja osobista oraz majątkowa małżonka ubiegającego się o tego typu wsparcie finansowe – warto przedstawić ją we właściwy sposób, w czym pomoże renomowana kancelaria adwokacka specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Profesjonalne wsparcie przydaje się również w kwestiach związanych z niełatwą procedurą adopcji, która dla wielu małżeństw jest jedyną możliwością cieszenia się pełną, szczęśliwą rodziną. Warto zatem skorzystać z usług świadczonych przez dobrych adwokatów i uzyskać satysfakcjonujący wyrok sądu w postępowaniach dotyczących niezwykle rozległego prawa rodzinnego.

Opracowanie:
Poznań, św. Wojciech 10 lok. 3
tel. 61 852 99 33
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz