Materiał Partnera

Prawo jazdy to nie wszystko – kursy doszkalające dla kierowców.

Prawo jazdy to nie wszystko – kursy doszkalające dla kierowców.

Prawo jazdy i praktyczna umiejętność prowadzenia samochodu jest dziś obowiązującym standardem dla niemal każdego człowieka obecnego na rynku pracy czy też mieszkającego w mniejszym mieście. Z jednej strony nie jest czymś specjalnym, jednak aby osiągnąć sprawny poziom, potrzebne jest nieco praktyki. Pomocne wtedy okazują się kursy doszkalające dla kierowców. Zobaczmy, czego się na nich możemy nauczyć, co zyskamy, będąc ich uczestnikami?

Często dla osób bez wcześniejszej styczności z prowadzeniem pojazdu (choćby w domu lub z brakiem wyraźnych predyspozycji do tego zajęcia) ilość standardowych godzin nauki jazdy może być niewystarczająca – mimo pozytywnie zaliczonego egzaminu państwowego. Dlatego też warto skorzystać z wykupienia dodatkowych lekcji, celem poprawy swoich umiejętności i nabycia większej wprawy i pewności w prowadzeniu pojazdu.

Stań się ekspertem parkowania w każdych warunkach miejskich

Nie ćwiczone manewry po otrzymaniu prawa jazdy, długa przerwa w użytkowaniu auta u niektórych osób wywołuje silną blokadę przed parkowaniem auta w bliskim sąsiedztwie z innymi samochodami. Gabaryty auta nie są w pełni widoczne z miejsca za kierownicą, dlatego też tylko wyczucie i wprawa kodują te wartości w głowie kierowcy.

Skorzystanie z usługi jazdy doszkalającej w bezstresowy sposób można przypomnieć sobie wszystkie newralgiczne ruchy kierownicą podczas parkowania samochodu pod okiem wykwalifikowanego, pełnego empatii instruktora nauki jazdy. Przykładem szkoły nauki jazdy, która prowadzi bezstresową naukę jazdy dla przyszłych i obecnych kierowców, jest Ośrodek szkolenia kierowców R.J Nowak.

Jazda doszkalająca pozwala na bezpieczną jazdę w każdych warunkach

Kursy na prawo jazdy i kursy doszkalające to dwie różne usługi. Te pierwsze przede wszystkim uczą podstaw jazdy samochodem, mają na celu przygotowanie kursanta do egzaminu tak, aby go zdał. Według obowiązującego prawa na opanowanie praktyczne obsługi auta (jazda po mieście i manewry na placu) mamy 30 godzin. Jeśli jest to za mało by móc spokojnie podejść do egzaminu praktycznego, można oczywiście dokupić jazdy dodatkowe. Ćwiczenia pod okiem instruktora, aż do osiągnięcia pożądanej wprawy i do pewnego stopnia automatyzacji zachowań, daje gwarancję pozytywnego zaliczenia egzaminu i zaoszczędzenia pieniędzy na każde następne podejście do niego.

Po zakończonym pozytywnie egzaminie na prawo jazdy warto podjąć szkolenia dodatkowe dla podniesienia umiejętności praktycznych. Dzięki kursom doszkalającym możemy nauczyć się sposobów:

  • skutecznego i przede wszystkim bezpiecznego hamowania awaryjnego
  • bezpiecznego pokonywania zakrętów i omijania przeszkód
  • zachowań przy konieczności nagłej zmiany pasa ruchu
  • opanowania samochodu w trakcie niespodziewanego poślizgu
  • poruszania się po zaśnieżonych oblodzonych nawierzchniach
  • hamowania w trudnych warunkach pogodowych
  • jazdy, poruszania się autem po drogach szybkiego ruchu
  • bezpiecznego wyprzedzania w różnych warunkach drogowych
  • jazdy ekonomicznej (ecodriving).
Opracowanie:
Skarszewy, Dębowa 19
tel. 602 481 036
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz