Artykuł sponsorowany

Prawidłowo wyposażony warsztat samochodowy to podstawa

Prawidłowo wyposażony warsztat samochodowy to podstawa

Każdy kierowca przynajmniej raz w życiu będzie zmuszony odwiedzić warsztat samochodowy, w którym zdiagnozowana zostanie usterka pojazdu. Warto wybrać warsztat, który ma dobrą renomę, pracują w nim wykwalifikowani mechanicy z szeroką wiedzą na temat samochodów. Ale przede wszystkim dobry warsztat powinien być wyposażony w sprzęty najlepszej jakości, dzięki którym możliwa będzie sprawna diagnostyka i naprawa pojazdu.

Wyraźne wydzielenie stref pracy

W warsztacie samochodowym powinny być wyróżnione strefy, które usprawnią pracę. Dwie podstawowe strefy to strefa pracy oraz strefa przeznaczona dla klienta. Nie może być tak, aby klient chodził wokół samochodu i przeszkadzał w pracy mechanika. Strefę pracowniczą warto podzielić na kilka terytoriów. Każdy pracownik powinien posiadać własne stanowisko pracy. Ułatwi to nie tylko organizacją, ale pozwoli uniknąć niechcianych wypadków lub usterek. Mniejsze naprawy powinny być wykonywane na innym stanowisku niż te bardziej poważne. Wpłynie to na pewno na szybkość, ale przede wszystkim dokładność pracy mechanika. Wyposażenie warsztatu w lewarki, podnośniki, kompresory czy specjalistyczne narzędzia powinno być na najwyższym poziomie. Naprawy wymagają użycia różnych kluczy zwykłych płaskich lub pneumatycznych, kluczy nasadowych, śrubokrętów czy szczypiec. W przypadku wymiany oleju niezbędne jest wykorzystanie specjalnych kluczy do filtrów oleju, a czasem zestawu Torx.

W warsztacie wykonywana jest często diagnostyka pojazdu. Do tego niezbędny jest odpowiedni sprzęt w postaci komputera oraz odpowiedniego urządzenia, które podłączyć można do komputera pokładowego pojazdu. Najlepiej jeśli diagnostyka była wykonywana na odpowiednim stanowisku ponieważ wymaga ona dokładności oraz czasami skupienia, aby wszystkie usterki i błędy zostały wykasowane.

Jak utrzymać porządek w warsztacie?

Każde miejsce pracy powinno być zadbane. W przypadku warsztatów samochodowych jest to szczególnie ważne, aby pracownik odkładał na miejsce używane narzędzia. Pozwoli to łatwiej znaleźć niezbędny sprzęt do wykonania kolejnej naprawy. Warto więc zainwestować w specjalne uchwyty na narzędzia, które można zamontować na ścianie. Trzeba pamiętać też o usuwaniu wszelkich wycieków oleju, paliwa czy płynu chłodniczego. Jeśli tylko pojawi się na posadzce natychmiast należy do usunąć, aby nie pozostały brudne plamy, a mechanik się na niej nie poślizgnął.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz