Materiał Partnera

Pranie dywanów typu shaggy

Pranie dywanów typu shaggy

Dywany typu shaggy dają nie tylko niezwykle estetyczny efekt dekoracyjny, ale gwarantują także ciepło i komfort podczas przebywania we wnętrzach. Niestety ze względu na ich budowę, w tym długie włosie, nie są najłatwiejsze w czyszczeniu i pielęgnacji, która w ich przypadku jest nieco odmienna względem standardowych dywanów. Jak sprawić, aby były one czyste oraz zadbane? Sprawdź z nami.

Regularne odkurzanie

Dywany typu shaggy wymagają przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Jednym z obowiązkowych punktów jest systematyczne odkurzanie, przynajmniej raz w tygodniu, które sprawi, że pozbędziemy się części zanieczyszczeń. Powinniśmy także kilkukrotnie odkurzać tę samą część tkaniny w różnych kierunkach, dzięki czemu uda nam się usunąć zanieczyszczenia ukryte pomiędzy włóknami.

Trzepanie dywanu

Nawet najlepsze urządzenia i systematyczność, nie umożliwią nam całkowitego pozbycia się kurzu oraz zanieczyszczeń ukrytych w strukturach tego dywanu. Dlatego też konieczną praktyką jest trzepanie go, przynajmniej w odstępach trzymiesięcznych, co pozwoli na usunięcie pyłów z zakamarków włókien.

Pranie

Kolejną obowiązkową czynnością jest okresowe pranie dywanu shaggy. Niestety, ze względu na jego unikalną strukturę, konieczne jest nieco inne podejście aniżeli w przypadku zwykłych tkanin. Jak przyznaje Krzysztof Kuberski prowadzący firmę Inside zajmującą się profesjonalnym czyszczeniem dywanów, nie zaleca się prania ich w wodzie, gdyż przemoczony w ten sposób materiał może schnąć nawet kilka dni. Jest jednak prawdopodobne, że w tym czasie pojawi się w nim niebezpieczna dla organizmu pleśń, której usunięcie okaże się jeszcze trudniejsze. Dlatego też najlepszą opcją, którą możemy zastosować w warunkach domowych, jest czyszczenie dywanu shaggy za pomocą odkurzacza piorącego. Pozwoli on na wstępne rozpuszczenie zabrudzeń oraz na późniejsze doprowadzenie go do czystości.  Zdecydowanie wygodniejszą opcję stanowi jednak skorzystanie z usług wyspecjalizowanych przedsiębiorstw, zajmujących się świadczeniem usług prania i czyszczenia tkanin, w tym dywanów.

Choć piękne i niezwykle urokliwe, niestety dywany typu shaggy potrzebują specjalnych metod pielęgnacyjnych, które pozwolą na zachowanie ich czystości. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy w domu przebywają małe dzieci, a także osoby przejawiające podatność na alergie. Wtedy też będzie on wymagał przede wszystkim częstego odkurzania, wytrzepywania kurzu, a także profesjonalnego prania, przynajmniej raz do roku. Tylko takie działania zagwarantują jego czystość i bezpieczeństwo dla naszego organizmu.  

Opracowanie:
Leszno, Kraszewskiego 5
tel. 785 979 131
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz