Materiał Partnera

Pralnie czyszczące dywany techniką „kąpieli na wskroś”

Pralnie czyszczące dywany techniką „kąpieli na wskroś”

Dywany i wykładziny to bardzo ważne elementy każdego domu. Pełnią one zarówno funkcję dekoracyjną, jak i izolacyjną – są potrzebne do odpowiedniej izolacji termicznej podłóg, zwłaszcza zimą. Niestety dywany zwykle bardzo ciężko wyczyścić domowymi sposobami. Nie tylko są one mało skuteczne, ale i bardzo czasochłonne. Alternatywą są zatem wyspecjalizowane pralnie, które oferują między innymi technikę „kąpieli na wskroś”.

Pralnie wykładzin, dywanów i tapicerki 

Coraz więcej osób korzysta ze specjalistycznych usług czyszczenia dywanów, wykładzin czy tapicerki samochodowej. Jest to działanie rekomendowane z wielu względów. Pierwszym z nich jest oszczędność czasu. Drugim o wiele wyższa jakość czyszczenia niż w przypadku samodzielnych prac w warunkach domowych. Profesjonalne pralnie są bowiem wyposażone w nowoczesne urządzenia, a także niedostępne w powszechnej sprzedaży środki piorące. To one zapewniają stuprocentową czystość dywanów czy wykładzin – usuwają wszystkie zabrudzenia i plamy, a także likwidują bakterie. Jest to szczególnie ważne dla rodziców małych dzieci, które dużą część swojego czasu spędzają na zabawach w domu właśnie na dywanach. Warto wiedzieć również, że do każdego rodzaju dywanu dobiera się indywidualnie określony środek czyszczący – również o wybranym przez klienta zapachu – który będzie w stanie poradzić sobie nawet z największymi zabrudzeniami. Pamiętaj, że samodzielne odplamianie może skutkować zniszczeniem materiału! To dlatego ważny jest wybór odpowiedniego podmiotu, który oferuje profesjonalne pranie dywanów wełnianych, syntetycznych, shaggy, włochaczy czy dywanów z wiskozy i jedwabiu. Takie usługi czyszczące oferuje firma Suł-Mar.

„Kąpiel na wskroś”

Nowoczesne pralnie specjalizujące się w czyszczeniu dywanów i wykładzin odchodzą od wykorzystywania karcherów, czyli odkurzaczy piorących. Wykorzystują technikę „kąpieli na wskroś”, która doskonale czyści wszystkie zabrudzenia oraz nadaje efekt długotrwałej świeżości. Czyszczenie to polega na kilkuetapowym procesie. Najpierw dokonuje się oceny dywanu pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Dopiero po określeniu jego struktury pralnia wykonuje trzepanie dywanu i odkurzanie z obu stron. Jeśli materiał posiada bardzo trudne plamy – np. po winie, sokach, tłuszczu – ważne jest wykonanie odplamiania punktowego. Kolejnymi etapami jest wcieranie szorowarkami środka piorącego, a następnie pranie oraz płukanie tkaniny w automacie piorącym. Następnie dokonuje się opłukania dywanu czystą wodą (odpowiedni poziom pH) i odwirowanie w wirówkach. Ostatnimi działaniami pralni podczas „kąpieli na wskroś” jest impregnacja dywanu, mająca na celu ochronę jego włókien, a następnie suszenie. Dokonuje się tego w pozycji pionowej w suszarniach o odpowiedniej temperaturze i wilgotności.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz