Artykuł sponsorowany

Praktyka lekarska dla przedsiębiorstw

Praktyka lekarska dla przedsiębiorstw

Coraz więcej przedsiębiorstw podejmuje stałą współpracę z gabinetami prywatnej praktyki lekarskiej. Jest to związane z koniecznością przeprowadzania okresowych badań pracowników, którzy bez nich nie mogą wykonywać swoich obowiązków. Warto wiedzieć, że lekarze specjaliści przyjmujący pacjentów w tego typu gabinetach muszą posiadać odpowiednie uprawnienia do wydawania zaświadczeń o stanie zdrowia pracowników.

Jakie firmy podejmują stałą współpracę z gabinetami lekarskimi?

Wśród firm, które podejmują stałą współpracę z gabinetami lekarskimi, są między innymi ośrodki produkcyjne zatrudniające pracowników wysokościowych lub wykonujących inne prace niebezpieczne. Podobnie jest z firmami usługowymi – a zwłaszcza korporacjami – które wysyłają swoich pracowników na badania kontrolne i okresowe. Nie zapominajmy, że praca biurowa również wpływa na nasz stan zdrowia. Między innymi na układ krwionośny, układ oddechowy czy układ kostny, a także na narządy wzroku i słuchu.

Gabinety prywatnej praktyki lekarskiej, takie jak ten prowadzony przez lek. med. Danutę Maroszek, obsługują również placówki edukacyjne oraz ośrodki nauki jazdy (bez zaświadczenia lekarskiego nie można ubiegać się o prawo jazdy – jest to ważny dokument przy zakładaniu tak zwanego Profilu Kandydata na Kierowcę w odpowiednim urzędzie). Warto wiedzieć, że ośrodki medyczne współpracujące z przedsiębiorstwami przygotowane są na przeprowadzanie również specjalistycznych badań takich jak EKG, a w przypadku konieczności skorzystania z konsultacji laryngologicznych, neurologicznych czy okulistycznych zawsze skierowują pacjentów do zaprzyjaźnionych placówek. Dzięki temu czas oczekiwania na przyjęcie jest znacznie krótszy.

Badania wstępne i okresowe pracowników

Badania wstępne do pracy przeprowadzone muszą być w przypadku zatrudnienia nowych pracowników, a także w przypadku pracowników młodocianych, którzy są przenoszeni w obrębie danej firmy na inne stanowisko, z założeniem, iż praca wykonywana będzie w warunkach szkodliwych bądź ciężkich. Badania okresowe są zaś przeprowadzane wśród pracowników już zatrudnionych, a ich częstotliwość zależy od rodzaju wykonywanej pracy, stanu zdrowia pracownika, płci, a także wieku. Trzecim typem badań dla pracowników, które najczęściej są opłacane przez ich pracodawców, są badania kontrole. Wykonuje się je w przypadku niezdolności do pracy po upłynięciu 30 dni od momentu zachorowania. Warto wiedzieć, że najlepsze gabinety prywatnej praktyki lekarskiej obsługują również rodziny pracowników, którzy w swoich przedsiębiorstwach uzyskali odpowiednie pakiety socjalne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz