Materiał Partnera

Praktyczne zastosowania wyrobów ze stali – na budowie i w łazience

Praktyczne zastosowania wyrobów ze stali – na budowie i w łazience

Przedmioty wykonane ze stali lub z drutu stalowego mają bardzo wiele różnych zastosowań. Stal jest trwałym i solidnym materiałem, który – jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczony – może być używany także w trudnych warunkach. Ze stali wykonuje się wiele przedmiotów, które sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Do czego najczęściej stosuje się elementy ze stali? Kiedy warto się na nie zdecydować? Wyjaśniamy w naszym artykule.

Stalowe ogrodzenia

Bardzo dużą popularnością cieszą się od jakiegoś czasu stalowe ogrodzenia w formie estetycznych paneli. Zaletą takiego ogrodzenia jest to, że jest ono bardzo solidne i niezwykle łatwe w montażu. Można w ten sposób ogrodzić nawet bardzo dużą działkę w zaledwie dwa dni robocze. Jeśli więc szukamy solidnego i praktycznego rozwiązania, panele ogrodzeniowe ze stali to doskonały pomysł. Takie ogrodzenie jest dość tanie i bardzo trwałe, a jeśli mamy zaledwie odrobinę umiejętności technicznych, z jego montażem poradzimy sobie samodzielnie, dzięki czemu dodatkowo oszczędzimy na robociźnie. Żeby jednak takie ogrodzenie dobrze nam służyło przez wiele lat, musimy zadbać o to, by stal została właściwie zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych – najlepiej sprawdzi się tu powłoka z farby proszkowej albo ocynkowanie. Aby dodatkowo zaoszczędzić takie ogrodzenie najlepiej kupić bezpośrednio u producenta – znajdziemy je w ofercie przedsiębiorstwa Stal-Pol. Toczenie, frezowanie, które ciszy się dużym zaufaniem klientów.

Prowadzimy firmę rodzinną, która działa na rynku już od 1985 roku. Zaczynaliśmy od pojedynczej zgrzewarki – dziś mamy nowoczesny park maszynowy, pozwalający na realizację wielu nietypowych zleceń. Przez wszystkie lata działalności zrealizowaliśmy mnóstwo inwestycji i zdobyliśmy zaufanie kontrahentów, co umożliwiło nam dynamiczny rozwój – mówi jeden z właścicieli firmy.

Na budowie

Innym bardzo praktycznym wyrobem ze stalowych drutów są maty zbrojeniowe. Bardzo często używa się ich na budowie – służą do zbrojenia betonu. Dzięki temu cała konstrukcja jest znacznie bardziej wytrzymała i bezpieczna. Ich wysoka skuteczność i niska cena sprawiają, że takie maty są bardzo często stosowane w różnego rodzaju konstrukcjach murowych.

Do łazienki

Wyroby stalowe mogą być też bardzo estetycznym i praktycznym elementem wystroju łazienki. Wykonane ze stalowych drutów regały i małe półeczki pozwolą na utrzymanie porządku w łazience, nie zajmą też dużo miejsca i będą odporne na warunki, które panują w tym pomieszczeniu, czyli wilgoć i wysokie temperatury.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz