Artykuł sponsorowany

Pracownik Piskorstal wyjaśnia, gdzie legalnie zezłomować auto

Pracownik Piskorstal wyjaśnia, gdzie legalnie zezłomować auto

Jeżeli uszkodzenia powypadkowe są tak rozległe, że naprawa jest nieopłacalna lub wiek i stan techniczny Twojego samochodu uniemożliwiają bezpieczną eksploatację, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest przekazanie pojazdu na złom. Korzystając z usług Piskorstal, możesz mieć pewność, że legalnie pozbędziesz się auta, zyskując przy tym szansę dodatkowego zarobku.

Przekazanie samochodu do auto złomu – jak przebiega?

Przed wizytą w punkcie złomowania aut należy przygotować komplet dokumentacji dotyczącej samochodu. Właściciel złomowanego pojazdu jest zobowiązany do przedstawienia dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych. Pracownicy punktu Piskorstal dokonują unieważnienia dokumentów w dniu przyjęcia auta i wydają zaświadczenie, z którym należy udać się do wydziału komunikacji właściwego dla miejsca zamieszkania. Potwierdzenie wyrejestrowania otrzymuje się zazwyczaj po upływie kilku tygodni. Warto przy tym zaznaczyć, że przy ubieganiu się o zwrot pieniędzy z niewykorzystanego OC, ubezpieczyciel naliczy wyrównanie od dnia przekazania samochodu do stacji demontażu.

Złomowanie auta w Piskorstal – oszczędność i ekologia

Nielegalne stacje demontażu kuszą wysokimi cenami, ale to tylko pozorny zysk, ponieważ właściciel pojazdu nie otrzyma stosownego zaświadczenia i nie będzie w stanie wyrejestrować auta

– mówi pracownik Piskorstal. Wspomniany punkt działa na transparentnych zasadach i z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Po przekazaniu samochodu do złomowania pracownicy szrotu odzyskują aż 95% auta w ramach szeroko pojętej recyklizacji. Wybierając punkty, które działają nielegalnie, istnieje ryzyko, że części zostaną wyrzucone na nielegalne składowisko, przyczyniając się do skażenia gleby i powietrza. Działaj zgodnie z prawem i wybieraj sprawdzone skupy złomu! Uwaga! Nigdy nie należy rozbierać auta na własną rękę, ponieważ samochody, których masa nie stanowi co najmniej 90% właściwej wagi, muszą być poddane utylizacji na koszt właściciela.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz