Artykuł sponsorowany

Pracownia Filigran Złotnictwo| Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

Pracownia Filigran Złotnictwo| Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

Obrączki utożsamiane są z symbolami miłości, wierności, a także małżeństwa. Niebywale ważne są one zatem dla par, dla których staną się one pamiątką na całe życie. Nic dziwnego, że dzisiaj wiele zakochanych stawia na tworzenie obrączek od podstaw wedle własnej koncepcji. Możliwe jest to w pracowni jubilerskiej Filigran Złotnictwo ze Zgierza, gdzie klienci zawsze poznają czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyrobie biżuterii. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

Rodzaj kruszcu, z którego tworzona jest obrączka

Przy projektowaniu obrączek na zamówienie, a także przy ich zakupie z gotowych katalogów, przede wszystkim ważne jest określenie rodzaju ich kruszcu. Większość par młodych stawia na złoto, ale w pracowni jubilerskiej Filigran Złotnictwo nie brak zleceń dotyczących biżuterii ślubnej wykonywanej z platyny, srebra bądź palladu. Ostatni z wyróżnionych szczególnie chętnie wybierany jest obecnie przez zakochanych, ponieważ posiada szlachetną barwę białą. Metal ten cechuje się też niezwykłą wręcz lekkością. Co zaś z platyną i srebrem?

Srebro rzadko wybierane jest na obrączki, co ma związek z jego gorszą wytrzymałością od innych kruszców. W przypadku zainteresowania biżuterią srebrzyście się mieniącą lepiej wybrać droższą, ale lepszą jakościowo platynę. Panowie szczególnie skłonni są do wyboru obrączek w barwie głębokiej czerni czy matowego antracytu. One również tworzone są z platyny.

Kolor obrączki – od jasnych, po ciemne barwy

W pracowni jubilerskiej Filigran Złotnictwo poznać można nie tylko różne kruszce, z których wyrabiane są obrączki, ale także klienci nabywają wiedzy dotyczącej ich barw i odcieni. Wyróżnić można zatem obrączki złote, różowe, białe, srebrne, czerwone, błękitne, a także wspomniane już czarne i antracytowe. Niestandardowe barwy biżuterii ślubnej uzyskuje się zaś dzięki dodatkom stopowym – dla przykładu białe złoto z delikatną szarą poświatą tworzone jest dzięki dużej zawartości palladu.

Jeśli chodzi o barwy, warto dodać, że obrączki mogą łączyć ze sobą kruszce i ich kolory. Ponadto takie pracownie jak Filigran Złotnictwo proponują ozdobne grawerunki oraz wysadzanie biżuterii kamieniami szlachetnymi. Nawet niewielki diamencik znacznie może odmienić wygląd obrączki, podkreślając wyjątkowość kruszcu, z którego została ona wykonana.

Próby metalu, czyli szlachetność obrączek

Przy tworzeniu obrączek niebywale ważne jest wskazanie próby metalu szlachetnego, co oznacza ilość czystego kruszcu w strukturze danego wyrobu jubilerskiego. Pracownia Filigran Złotnictwo oferuje zatem różny standard biżuterii, co umożliwia dopasowanie jej nie tylko pod kątem jakości i estetyki, ale również posiadanych finansów.

Klienci mogą zatem wybrać obrączki złote z próbą 585 czy 750. Indeks taki wskazuje, ile czystego kruszcu przypada na 1000 części: w przypadku próby 585 jest to 585 części czystego złota oraz 415 części pozostałych stopów metali (miedź, srebro, nikiel, pallad itp.). Podkreślić jednak trzeba, że niekiedy niższa próba nie oznacza gorszego jakościowo wyrobu. Duże znaczenie mają również dodatkowe cechy probiercze, w tym właśnie rodzaj wybranego dodatkowego stopu metalu.

Profile obrączek oraz sposób ich wykończenia

Prócz barwy, rodzaju kruszcu i indeksu próby metalu szlachetnego przy wyborze obrączek istotne jest wskazanie ich kształtu. Wymienić można między innymi obrączki fazowe płaskie oraz zaokrąglone o szerokości od 3 do nawet 8 milimetrów. Na ogół jest to biżuteria bezszwowa o wykończeniu zbieżnym z gustem klientów. Pracownia Filigran Złotnictwo ze Zgierza oferuje np. obrączki piaskowane, satynowane lub polerowane. Które z nich najlepiej wybrać?

Jubilerzy zawsze zalecają, by obrączka była zbieżna z gustem jej właściciela. Inną można przygotować zatem dla pani, a odmienną dla pana. Dzisiaj prawdziwym i wracającym do łask trendem są jednak obrączki minimalistyczne – złote, delikatnie zaokrąglone, bez wyraźnych wzorów i kamieni, a także z powierzchnią mieniącą się.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz