Materiał Partnera

Prace wysokościowe - zajęcie dla odważnych

Prace wysokościowe - zajęcie dla odważnych

Wysokie, zapierające dech w piersi wieżowce to już nie tylko widok kojarzący się z budynkami typowymi dla architektury krajów Zatoki Perskiej. Te strzeliste, zachwycające konstrukcje zdobią obecnie coraz większą liczbę dużych miast na całym świecie. Drapacze chmur powstające na ich wzór to miejsca, w których swoje siedziby mają przede wszystkim duże firmy, a także drogie apartamenty. 

Utrzymanie czystości i konserwacja wysokościowców

Wraz z rozwojem tendencji do budowy wieżowców wzrosło również zapotrzebowanie na pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na obszarze tego typu obiektów. Grupy oferujące prace wysokościowe muszą charakteryzować się przede wszystkim umiejętnością dobrej organizacji obowiązków, odpornością na stres oraz doskonałą kondycją fizyczną. Pracownicy na obszarach wieżowców nie powinni bać się dużych wysokości oraz trudno dostępnych miejsc.

Aby pełnić swoją funkcję zgodnie z wymogami oraz normami, przed rozpoczęciem pracy należy przejść specjalistyczny kurs kształcący w tej dziedzinie. Oprócz zdobytych na szkoleniu informacji na temat metod i technik pracy na wysokości, przeszkoleni pracownicy do wykonania obowiązków używają wyłącznie atestowanego i sprawdzonego pod względem bezpieczeństwa sprzętu alpinistycznego.

Czym jeszcze zajmują się pracownicy na terenach wieżowców?

Odpowiednio przeszkolone grupy specjalizują się przede wszystkim w pracach porządkowych. Do ich zadań należy głównie mycie okien, elewacji, dachów i rynien. Nierzadko zdarza się jednak, że firmy, takie jak Pro-Wall. Prace wysokościowe, oprócz standardowych usług utrzymania czystości, oferują klientom znacznie szerszą gamę możliwości. Między innymi, zajmują się one także montażem i demontażem reklam, malowaniem elewacji oraz jej elementów, a także wieloma innymi rodzajami prac remontowo-budowlanych.

Oprócz wymienionych usług wspomniana firma oferuje także pomoc przy usuwaniu nagłych zagrożeń, do których należą sople, spadający tynk czy niebezpieczne gałęzie. Pracownicy służą wsparciem także przy wycinaniu drzew, odśnieżaniu, a nawet odstraszaniu ptaków za pomocą specjalnie zaprojektowanych systemów.

Opracowanie:
Ponik, Koniecpolska 48b
tel. 606 452 137
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz