Artykuł sponsorowany

Prace wysokościowe – Roacc Piotr Lewiński | Komu zlecić mycie okien na wysokości?

Prace wysokościowe – Roacc Piotr Lewiński | Komu zlecić mycie okien na wysokości?

Coraz więcej budynków użyteczności publicznej, gmachów biurowców produkowana jest z użyciem szyb wielkoformatowych. „Szklane ściany” dodają budynkom lekkości, optycznie powiększają wnętrza, nadając im nietuzinkowego, nowoczesnego wyglądu. Jednak gdy by dobrze się prezentowały, niezbędna jest pomoc firmy Roacc, przeprowadzającej usługi mycia okien na wysokości. Komu zlecić mycie ich na wysokości?

Nie każdy może myć okna na wysokości

Zasady BHP obowiązują wszędzie, przez cały czas funkcjonowania firmy i dotyczą każdego. W przypadku dużych okien szklanych na wysokości, ich mycie bez względu na to, czy chodzi o czyszczenie od środka, czy mycie na zewnątrz, prace te powinny wykonywać osoby wyłącznie odpowiednio do tego przeszkolone.  Nie chodzi tu o instruktaż wewnętrzny. Myciem okien na wysokości mogą zajmować się tylko osoby, które nie mają przeciwwskazań do wykonywania tego rodzaju zleceń, a osoba myjąca okna (wewnątrz budynku) musi być wyposażona w ochronny kask, sprzęt zabezpieczający przed upadkiem.

Sytuacja „komplikuje się”, gdy trzeba zlecić mycie ich na wysokości na zewnątrz. Wtedy z pomocą wkracza firma Roacc Prace Wysokościowe z użyciem sprzętu i technik alpinistycznych. Wybierając bowiem wykonawcę zlecenia mycia okien zewnętrznych na wysokości, nie tylko należy sprawdzić, czy osoby wykonujące zlecenie mają odpowiednie orzeczenia lekarskie i sprzęt ochrony osobistej, ale czy mają kwalifikacje do prac na wysokości – czyli uprawnienia alpinistyczne.

Jak myje się okna na wysokościach?

Mycie okien na wysokości to tylko jedno z wielu rodzajów prac, które wykonują na co dzień firmy alpinistyczne. Nie mniej jednak mycie ich z pewnością nie należy do najprostszych prac. Zawsze warto przed zleceniem sprawdzić zakres prac, jaki wykonuje dana firma. Jest to o tyle ważne, że mycie okien nie może odbywać się w pośpiechu. Brak doświadczenia, lekkomyślne podejście do zlecenia szybko wychodzą „w praniu”. Niedoświadczeni pracownicy, bądź ci, którzy dopiero uczą się specjalnych technik, niejednokrotnie zostawiają niedomyte rogi okien, smugi, zacieki – a to firmie zajmującej się profesjonalnym myciem okien na wysokości, jak firma Roacc nie ma prawa się zdarzyć. Zatrudnia ona samych alpinistów, którzy współpracują ze sobą, dbają o rzetelne wykonanie powierzonego im zadania, pracują sprawnie oraz dokładnie.

Dlatego chcąc cieszyć się czystą elewacją ze szkła, dobrze jest postawić na tę firmę z wieloletnim doświadczeniem, która dba o to, by do mycia okien stosować jedynie specjalistycznej chemii do czyszczenia stolarki okiennej. Dzięki unikalnemu składowi szyby nie tylko są czyste, ale również mają lepszą odporność na brud. Profesjonalna chemia do okien pozwala na sprawne wykonywanie zleceń, gdyż szybko wysycha i nie pozostawia smug. Mycie okien zwykłymi detergentami przez niedoświadczone, bez stosownych uprawnień osoby jest nie tylko nieekonomiczne, ale przede wszystkim niebezpieczne i niezgodne z prawem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz