Artykuł sponsorowany

Prace wyburzeniowe pod nadzorem profesjonalistów z firmy Dikar

Prace wyburzeniowe pod nadzorem profesjonalistów z firmy Dikar

Czy wiesz, że w Polsce jest mnóstwo bloków, które wiekiem zbliżają się do sześćdziesiątki, a ich żywotność według ekspertów powinna wynosić maksymalnie siedemdziesiąt lat? Oznacza to, że część wysokich konstrukcji może zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. Niestety, modernizacja w wielu przypadkach jest nieopłacalna. Najrozsądniejszą opcją jest więc wyburzenie budynku przez ekspertów z firmy Dikar PHU, po to, by móc wybudować nowy blok.

Rozbiórka budynku czy wyburzenie metodą saperską?

Istnieje wiele metod, które mogą być wykorzystane podczas demontażu danego budynku. Niemniej jednak, w przypadku wysokich i obszernych konstrukcji jak np. bloki mieszkalne czy hale produkcyjne, metoda rozbiórkowa nie jest dobrym pomysłem. Wręcz, w wielu przypadkach, nie jest możliwa do zastosowania. Przede wszystkim, nie można zdemontować bloku, który był montowany z prefabrykatów. Płyty połączone ze sobą zbrojeniem pętlicowym i zalane betonem można natomiast wyburzyć metodą saperską. Usługę taką oferuje przedsiębiorstwo Dikar PHU, które posiada doświadczenie w tej branży.

Czy wyburzenie metodą saperską jest bezpieczne?

Oczywiście, wiele osób może mieć obawy: czy wyburzenie bloku z pomocą saperów nie będzie zagrażać innym konstrukcjom. Okazuje się jednak, że wątpliwości te są zupełnie zbędne, w szczególności, gdy zadanie zostanie powierzone firmie Dikar PHU. Metoda ta posiada wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

  • czas demontażu – metoda saperska jest jednym z najszybszych sposobów, by usunąć dany obiekt,
  • cena – w porównaniu z koniecznością prac ręcznych lub z wykorzystaniem maszyn, opcja ta jest zdecydowanie tańsza,
  • precyzja wykonania – proces wyburzenia konstrukcji jest dokładnie zaplanowany, zatem prace nie zagrażają sąsiednim budynkom ani innym osobom.

Wyburzanie metodą saperską krok po kroku

Warto mieć świadomość, że wyburzenie budynku metodą saperską jest procesem, na który składa się wiele zadań. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, specjaliści z przedsiębiorstwa Dikar PHU, zanim przystąpią do prac właściwych, oceniają stan obiektu, który jest przeznaczony do rozbiórki i analizują otoczenie. Pozwala to na wytyczenie strefy zagrożenia i zabezpieczenie placu przed innymi osobami. Kolejnym etapem jest podjęcie decyzji odnośnie ilości materiałów wybuchowych i ich rozmieszczenia. Dopiero wówczas, po wykonaniu wszystkich zadań, które maja zminimalizować skutki fali uderzeniowej, możliwe jest przystąpienie do demontażu bloku mieszkalnego lub innego obiektu.

Opracowanie:
Łeba, Okrzei 2
tel. 505 037 357
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz