Materiał Partnera

Prace w zakresie modernizacji instalacji elektrycznych

Prace w zakresie modernizacji instalacji elektrycznych

Instalacja elektryczna jest kluczowym elementem każdego budynku mieszkalnego czy przemysłowego. Szczególnie w domach i mieszkaniach układy wymagają nierzadko przeprowadzenia modernizacji ze względu na zastosowanie przestarzałych rozwiązań. Ich niska efektywność to nie tylko wysokie rachunki za prąd, ale też nierzadko zagrożenie np. pożarem. Jakie prace przeprowadza się w zakresie modernizacji instalacji elektrycznych?

Wymiana przewodów zasilających

Zakup budynku z rynku wtórnego dość często wiąże się z koniecznością modernizacji instalacji elektrycznej. Wykorzystane przewody oraz inne elementy układu doprowadzającego prąd do obiektu mogą być bowiem przestarzałe, co wiąże się z pewnym ryzykiem w trakcie ich użytkowania. Często instalacja elektryczna starego typu staje się nieefektywna i nie zaspokaja potrzeb na energię. W ramach prac modernizacyjnych przede wszystkim wymianie ulegają przewody zasilające. Taka modernizacja jest dość skomplikowana, dlatego należy zlecić ją wyłącznie doświadczonym specjalistom.

Odpowiednie kwalifikacje i wiedzę w zakresie serwisowania i modernizacji instalacji elektrycznych posiada firma 3S, która zajmuje się także wszelkiego rodzaju pracami ogólnobudowlanymi, zapewniając profesjonalizm i rzetelne wykonanie zleconych czynności. Szeroka oferta świadczonych usług obejmuje wspomniane układanie nowych przewodów w bruzdach ukrytych pod tynkiem, ale nie tylko. Modernizacji podlegają również rozdzielnice czy gniazdka. Co zatem dokładnie jeszcze są w stanie wykonać fachowcy?

Gniazdko w nowym miejscu

Zmodyfikowanie instalacji elektrycznej może być związane nie tylko z zastosowaniem przestarzałych już podzespołów, ale również ze względu na potrzeby właściciela nieruchomości. Często bowiem gniazdka elektryczne potrzebne są w nowych miejscach, co wymaga zmodernizowania instalacji. Prace często dotyczą też wspomnianej już rozdzielnicy głównej. Musi być ona dopasowana do konkretnej instalacji elektrycznej w taki sposób, by zapewniać jej efektywne i bezpieczne działanie.

Ważnym elementem instalacji elektrycznej są też punkty oświetleniowe. Przy modernizacji warto zwrócić uwagę również na rozmieszczenie wszelkich łączników. Każdy z punktów odbioru musi być połączony z odpowiednio przeprowadzonym obwodem, co jest kluczowe ze względów bezpieczeństwa oraz wydajności instalacji elektrycznej. Jej modernizacja to szereg prac, których realizacja wymaga stosownych kwalifikacji. Nie są to łatwe czynności, a dodatkowo mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla serwisanta, np. ze względu na porażenie prądem przy wadliwie wykonanej instalacji. Z tego względu modernizacją musi zająć się doświadczony specjalista, który jednocześnie zaproponuje optymalne rozwiązania w celu dostarczenia energii elektrycznej do budynku w sposób właściwy.

Opracowanie:
Suwałki, Klonowa 17
tel. 514 717 284
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz