Materiał Partnera

Praca za granicą. Zarabiaj bezpiecznie!

Praca za granicą. Zarabiaj bezpiecznie!

Praca za granicą – choćby sezonowa – to okazja, by zarobić sporo pieniędzy. Nieważne na co zbierasz. Podczas kilkumiesięcznego wyjazdu masz szansę odłożyć więcej pieniędzy niż przez cały rok takiej samej pracy w Polsce. To dlatego emigracja zarobkowa wciąż jest tak popularna. Nie wszyscy jednak mają w sobie odwagę, która pozwoli im wyjechać. Z pomocą przychodzą agencje pracy.

Właściwy kierunek

Kiedyś wszyscy wyjeżdżali do pracy do Anglii. Dziś kierunek emigracji zarobkowej nie jest już tak oczywisty. Wielka Brytania szykuje się do Brexitu – kiedy opuści Unię Europejską, los emigrantów zarobkowych może się tam znacznie pogorszyć. Wadami wyjazdów do pracy do Zjednoczonego Królestwa były też zawsze duża odległość od domu i problem ze znalezieniem niedrogiego lotu w okresie świątecznym, czyli wtedy, kiedy najwięcej Polaków chce wrócić do swoich rodzin. Lepszym i pewniejszym wyborem niż Wielka Brytania są w tej chwili państwa zachodniej Europy, które znajdują się znacznie bliżej. Bardzo dużą popularnością cieszą się oferty pracy z Holandii. Wielu rodaków decyduje się też na wyjazd do Belgii. Sytuacja w tamtych krajach jest stabilna, pracodawcy szanują tam swoich pracowników, a duże firmy nieustannie poszukują fachowców, których chcą przyciągać nie tylko wysokimi zarobkami, ale też dobrymi warunkami socjalnymi i stabilnością zatrudnienia. Wyjazd do pracy w Belgii to więc nie tylko okazja do dobrego zarobku. Tamtejsi pracodawcy chcą, żeby polscy fachowcy z najmocniej rozwijających się branż – logistyki, transportu, mechaniki samochodowej czy przemysłu – dobrze się u nich czuli i zostali na dłużej.

Potrzebne wsparcie

Zorganizowanie sobie pracy za granicą to niełatwe zadanie. Nawet jeśli uda nam się znaleźć zatrudnienie, nie mamy gwarancji, że to najlepsza dla nas oferta. Z pomocą przychodzą wtedy agencje pracy specjalizujące się w poszukiwaniu fachowców dla zagranicznych firm. Takim miejscem jest Agencja Link2Europe Sp. z o.o. Firma szuka przede wszystkim wykwalifikowanych pracowników fizycznych.

Nasi belgijscy klienci to firmy z wieloletnią tradycją magazynowania i transportu. Część z nich została założona przed rokiem 2000 i przez ten czas zdołały wypracować sobie świetnie rozpoznawalne marki. Jak jedna z firm podkreśla, swój sukces zawdzięcza wspaniałym pracownikom, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i wyśmienitej integracji, byli w stanie wzrosnąć, jako świetnie prosperujący gracz na rynku międzynarodowym – mówi przedstawiciel firmy. Agencja zapewnia zakwaterowanie i opiekę polskiego operatora. Najwięcej ofert pracy można znaleźć w branży logistyki i transportu, bardzo prężnie działającej w Belgii. Wśród najbardziej poszukiwanych pracowników znajdują się operatorzy wózków widłowych, mechanicy samochodów ciężarowych i kierowcy z prawem jazdy C+E. Ale ofert jest znacznie więcej – żeby je znaleźć, wystarczy wejść na stronę internetową firmy Link2Europe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz