Materiał Partnera

Praca tymczasowa w Niemczech – opieka nad osobami starszymi

Praca tymczasowa w Niemczech – opieka nad osobami starszymi

Ofert pracy tymczasowej na terenie Niemiec jest bardzo dużo. Wiele z nich dotyczy opieki nad osobami starszymi, co ma duży związek ze starzejącym się społeczeństwem naszych zachodnich sąsiadów. Sytuacja ekonomiczna rodzin niemieckich jest na wysokim poziomie, co również wpływa na chęć powierzenia swoich starszych bliskich pod stałą opiekę. Warto pamiętać o tym, aby podpisywać tylko legalne umowy.

Legalna praca – tylko sprawdzone agencje pośrednictwa

Pracę jako opiekun osób starszych na terenie Niemiec należy podejmować tylko w sprawdzonych agencjach pośrednictwa pracy tymczasowej, która zapewni legalne prawnie warunki pracy. Takie placówki jak FHU Skowron oferują swoim pracownikom stabilne zatrudnienie w ramach umowy zlecenia, wraz z opłaconymi składkami ZUS i zapewnioną Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, która umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej w Niemczech. Legalna praca wiąże się również ze ściśle określonymi obowiązkami pracy. Bardzo często opieka nad osobą starszą zakłada takie działania jak: prasowanie, pranie, przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, dbanie o higienę podopiecznego, towarzyszenie przy wizytach lekarskich, a także mobilizowanie osoby starszej do aktywności fizycznej (np. spacery) oraz psychicznej. To właśnie dbanie o dobre samopoczucie poprzez rozmowy i budowanie relacji jest w pracy opiekuna tak ważne.

Kwalifikacje na opiekuna dla osób starszych

Osoby zatrudniane przez profesjonalne agencje pośrednictwa pracy muszą spełnić wiele kryteriów. Przede wszystkim muszą to być osoby wyrozumiałe, cierpliwe, empatyczne, a także delikatne. Wielu z niemieckich podopiecznych choruje na różnego typu schorzenia, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji – wiedza z zakresu medycyny domowej oraz udzielania pierwszej pomocy będzie bardzo przydatna. Najbardziej pożądane są osoby, które znają język niemiecki na poziomie komunikatywnym lub pozwalającym na zrozumienie większości przekazów na linii rodzina podopiecznego a zatrudniony oraz na linii zatrudniony i podopieczny. Warto posiadać również prawo jazdy oraz mieć doświadczenie w pracy z osobami chorymi i starszymi.

Wysoki standard życia i zarobków

Olbrzymią zaletą pracy na stanowisku opiekuna osób starszych w Niemczech są bardzo wysokie zarobki – najczęściej w okolicach 1400 euro miesięcznie. Wynagrodzenie w dużej mierze zależy od zakresu wykonywanych prac, ale warto zwrócić uwagę na to, że jest to zarobek bez potrącania opłat za życie. Opiekunowie osób starszych w Niemczech mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, a warunki opieki są bardzo często elastyczne, np. możliwość pracy w systemie dwumiesięcznym (dwa miesiące pracy i dwa miesiące wolnego w Polsce). Opieka nad osobami starszymi na terenie Niemiec powinna zainteresować również studentów języków obcych, zwłaszcza kierunku filologii germańskiej. Wakacyjny wyjazd pozwoli takim osobom na zarobienie pokaźnej sumy pieniędzy oraz na rozwój osobisty – poznanie innej kultury oraz szlifowanie języka niemieckiego.

Opracowanie:
Staszów, Kolejowa 42
tel. 15 864 84 56
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz