Materiał Partnera

Praca opiekunki osób starszych za granicą. Jak zorganizować wyjazd?

Praca opiekunki osób starszych za granicą. Jak zorganizować wyjazd?

Zachodnie społeczeństwa się starzeją. Potrzeby seniorów w zakresie opieki rosną, a chętnych do pracy brakuje. Dla osób z Polski jest to szansa na znalezienie zatrudnienia i zarabianie w euro. Jeśli rozważasz wyjazd do pracy za granicę w charakterze opiekunki osób starszych, czytaj dalej i dowiedz się, jak to zorganizować legalnie, bezpiecznie i z gwarancją dobrych zarobków.  

Pierwsza zasada: nie wyjeżdżaj w ciemno!

W Internecie nie brakuje ogłoszeń skierowanych do osób, które szukają pracy jako opiekunka osób starszych. Trzeba się mieć jednak na baczności, bo nie każdy ogłoszeniodawca jest uczciwy. Przede wszystkim nie należy wyjeżdżać do pracy bez umowy!

Jako przyszła opiekunka powinnaś z góry wiedzieć, jakie będą warunki pracy. Mowa tu nie tylko o wynagrodzeniu, ale też o zakwaterowaniu, stanie zdrowia podopiecznego i zakresie obowiązków – mówi specjalistka z  Prestige24h. – Unikniemy w ten sposób sytuacji, gdy ktoś będzie się czuł oszukany, gdy na miejscu zastanie np. podopiecznego wymagajacego bardziej zaawansowanej opieki albo podejmie pracę bez umowy, a co za tym idzie bez żadnych zabezpieczeń socjalnych ani nawet gwarancji pełnego wynagrodzenia.

Każde ogłoszenie warto zweryfikować. Jeśli zależy Ci na całkowitym bezpieczeństwie, skieruj się do doświadczonej agencji, która specjalizuje się w przygotowywaniu i organizacji pracy opiekunek oraz opiekunów seniora w Niemczech oraz innych krajach UE. Wówczas będziesz mieć pewność na temat warunków pracy na swoim zleceniu. Co jeszcze oferuje sprawdzony pośrednik?

Organizacja wyjazdu do pracy dla opiekunek osób starszych przez agencję

Korzystając z oferty profesjonalnej i doświadczonej agencji, nie musisz się martwić o żaden aspekt organizacji wyjazdu. Jak zapewnia specjalistka ds. rekrutacji z Prestige24h „zajmujemy się wszystkimi kwestiami formalnymi, od umowy, przez ubezpieczenie do organizacji i opłacenie transportu na miejsce pracy w Niemczech. Nie musisz również bać się o zakwaterowanie i np. koszty wyżywienia, o które dba na miejscu rodzina podopiecznego.”. Można powiedzieć, że przyjeżdżasz na gotowe.

Decyzję o zatrudnieniu podejmujesz całkowicie świadomie, bo z góry wiesz, kto będzie Twoim podopiecznym, jaki jest jego wiek, stan zdrowia i oczekiwania wobec Ciebie. Znasz miejsce w jakie jedziesz i na jak długo potrwa Twoje zlecenie. Możesz też zaplanować swój budżet, bo masz pełną jasność co do wynagrodzenia jakie otrzymasz.

Zatrudnienie przez sprawdzoną agencję jest całkowicie legalne. Zapewnia ona bieżące wsparcie, 24h/7 i pomoc profesjonalistów od chwili rekrutacji po powrót do Polski. Cały czas możesz liczyć na pomoc w kwestiach nie tylko formalnych.

Zaletą współpracy z agencją jest też to, że przedstawione Ci oferty będą dostosowane do Twojego doświadczenia, znajomości języka oraz umiejętności i oczekiwań.  

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz