Materiał Partnera

Praca marynarza – pokochaj morze!

Praca marynarza – pokochaj morze!

Praca marynarza jest bardzo trudna i wymagająca – do jej wykonywania potrzebne są specjalne uprawnienia, odpowiednia wiedza, doświadczenie oraz wykształcenie. Każda osoba, która myśli o karierze marynarza powinna poznać kilka faktów na temat tego zawodu oraz powinna wiedzieć, że bez prawdziwej miłości do wody lepiej nie podejmować się tego fachu.

Cechy prawdziwego marynarza

Marynarz to bardzo odpowiedzialny zawód, do którego wykonywania trzeba posiadać również wiele predyspozycji i zdolności wrodzonych. Marynarz powinien potrafić radzić sobie z długotrwałym przebywaniem wiele kilometrów od lądów oraz od swojego domu – wypłynięcie w morze trwa nawet kilka miesięcy, najczęściej jednak marynarz ma też długi okres pobytu w domu. Bardzo ważna jest wytrwałość, zaangażowanie, chęć rozwoju i zdobywanie nowych umiejętności – nawet tych, które wydawałyby nam się nieprzydatne. Jeśli chodzi o dodatkowe umiejętności, bardzo cenieni są poligloci lub osoby, które podczas pracy na statkach potrafią porozumiewać się w języku angielskim czy niemieckim – w branży morskiej i załogach wypływających z polskich portów te dwa języki traktowane są jako „urzędowe”. Marynarz powinien wykazywać się również nienaganną kondycją fizyczną i zdrowiem – badań uprawniających do pracy na morzu i statkach jest wiele.

Jak zostać marynarzem?

Ścieżek rozwoju zawodowego marynarza jest wiele. Jedną z nich jest podjęcie kształcenia w akademiach morskich w takich miastach jak Gdynia czy Szczecin, które edukują techników, mechaników, nawigatorów czy osoby związane z transportem morskim i zarządzaniem. Innym sposobem jest doświadczenie – jeśli masz CV wypełnione pracami związanymi z techniką, elektryką, mechaniką, czy branżą chemiczną – zgłoś się do profesjonalnego biura pośredniczącego w poszukiwaniu pracy dla marynarzy, takiego jak ECS Essberger Crewing Services Sp. z o.o.  To tam pomogą Ci wypełnić wszystkie dokumenty, przejść badania i stać się prawdziwym marynarzem!

Czym tak naprawdę zajmuje się marynarz?

To, czym będzie zajmowała się osoba zwerbowana przez maklerów morskich do pracy na statkach takich jak chemikaliowce i tankowce, zależy od doświadczenia i wykształcenia. Załogi statków można podzielić na oficerskie i szeregowe. Warto zapoznać się w biurach pośrednictwa pracy ze wszelkimi wymaganiami, również uregulowanymi przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, dotyczących wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich. Warto wiedzieć, że tak naprawdę pojęcie marynarz to termin ogólny i dotyczy wszystkich osób pracujących na statku: mechaników, spawaczy, osób odpowiedzialnych za nawigację czy kucharzy. Pełną listę znajdziesz u maklerów morskich.

Opracowanie:
Gdynia, Władysława IV 43, (budynek "Hossa", VI p.)
tel. 58 580 00 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz