Artykuł sponsorowany

Praca agenta ubezpieczeniowego z Agencją Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Marian Mikulski

Praca agenta ubezpieczeniowego z Agencją Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Marian Mikulski

Szukanie polisy ubezpieczeniowej dla swojego domu, mieszkania, na życie czy komunikacyjnej może wywołać zamęt w naszej głowie. Dlatego często wiele osób woli skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego. Dzięki temu, że ma on dostęp do ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych wybranie odpowiedniej oferty staje się znacznie łatwiejsze.

Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego?

Agent ubezpieczeniowy ma za zadanie pozyskanie nowego klienta i podpisanie z nim umowy ubezpieczenia. Z jego usług mogą korzystać osoby prywatne oraz i firmy. Zazwyczaj agent ubezpieczeniowy prowadzi agencję, w której podpisuje umowę agencyjną z towarzystwami ubezpieczeniowymi lub z jednym zakładem ubezpieczeń. Aby agent mógł wykonywać swoją pracę, musi być wprowadzony do specjalnego rejestru.

Jeśli agent ubezpieczeniowy współpracuje tylko z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym, to oferuje on wyłącznie produkty tej konkretnej firmy. Jeśli ma podpisane umowy z kilkoma firmami, to można go nazwać multiagentem. Wtedy jego praca polega na zdobywaniu klientów dla kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Jego oferta zawiera np. kilka rodzajów polisy na życie. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe udostępnia danemu agentowi różne rodzaje polis. Każda multiagencja i każdy agent ubezpieczeniowy musi posiadać specjalny rodzaj ubezpieczenia OC.

Jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego?

Agent ubezpieczeniowy to przede wszystkim pośrednik między klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym. Jest to niezwykle odpowiedzialna praca. W tym zawodzie zadaniem agenta jest przede wszystkim pomoc i doradztwo w dobraniu odpowiedniego ubezpieczenia. Oferta Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Marian Mikulski jest bardzo rozbudowana. Znajdują się w niej:

  • ubezpieczenia domów i mieszkań,
  • ubezpieczenia turystyczne,
  • ubezpieczenia firm,
  • ubezpieczenia maszyn i sprzętu,
  • ubezpieczenia OC,
  • ubezpieczenia komunikacyjne.

Oferty, które znajdują się w tej agencji ubezpieczeniowej, należą do kilku towarzystw. Każdy klient ma możliwość dopasowania takiej oferty, która spełnia jego oczekiwania. Pośrednictwo ubezpieczeniowe Marian Mikulski oferuje również ubezpieczenia indywidualne i grupowe.

Agent ubezpieczeniowy pozyskuje klientów dla towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracuje. Ubezpieczenia to bardzo złożony i skomplikowany produkt, dlatego też lepiej wyjaśnić wszystkie wątpliwości a agentem, zanim zdecydujemy się podpisać umowę z daną firmą. Dobry agent ubezpieczeniowy bardzo dobrze zna swoją ofertę i umie pomóc wybrać klientowi ofertę, która będzie dla niego najkorzystniejsza.

Opracowanie:
Rabka-Zdrój, marsz. Piłsudskiego paw. 26
tel. 18 267 93 64
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz