Materiał Partnera

Pozytywne oddziaływanie masażu na ciało i kręgosłup

Pozytywne oddziaływanie masażu na ciało i kręgosłup

Wysokie tempo życia i dnia codziennego, nieustanny stres, ale również siedząca lub stojąca praca, czy konieczność dźwigania – w konsekwencji nasz organizm przestaje sobie radzić z obciążeniami, o odrobinę wsparcia zabiega zmęczony kręgosłup, ale i mięśnie i inne partie naszego ciała. Masaż może okazać się zbawienny dla naszego zmęczonego kręgosłupa i całego organizmu, jak i psychiki, a leczenie nieprzyjemnych dolegliwości bólowych będzie miłym skutkiem ubocznym. Dobrze wykonany masaż ma wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa, kondycję skóry, funkcjonowanie układu nerwowego, oddechowego, pokarmowego, krążenia, tkanek łącznych i układu płciowo-moczowego.

Poprawa stanu skóry

Masaż wykazuje pozytywne oddziaływanie dla naszej skóry. Odpowiednio wykonany zabieg skutkuje przyspieszeniem odbudowy uszkodzonych komórek naskórka, jak również powoduje przyspieszenie procesów rogowacenia, które przyczyniają się do odmłodzenia skóry. Masaż lecznicy sprawia również, że skóra staje się zdecydowanie bardziej jędrna, a co za tym idzie wyraźnie poprawia się jej wygląd zewnętrzny.Lepsze funkcjonowanie układu nerwowego

Zadaniem masażu leczniczego jest najczęściej zniwelowanie bólu kręgosłupa, na każdym z jego odcinków. Jednak jest to zabieg, który odbija się szerokim echem w naszym organizmie, pozytywnie wpływając m.in. na układ nerwowy. Poprawia ukrwienie i dotlenienie całego układu, dzięki czemu usprawnia jego działanie i poprawia przebieg wszelkich procesów metabolicznych w każdym z odcinków. Mimo wszystko leczenie bólu kręgosłupa jest jednym z najważniejszych aspektów.

Poprawa działania układu krążenia

Masaż wpływa na lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek. Wspiera on bowiem funkcje transportową, obronną, jak również homeostatyczną, pełnioną przez układ krążenia. Poprawia się odpływ krwi żylnej, jak również wzmocnieniu ulegają ściany naczyń krwionośnych. Masaż to zabieg, który również skutecznie wzmacnia mięsień sercowy, zmniejszając ryzyko wystąpienia zawałów serca.

Oddech w pełni swobodny

Masaż leczniczy jest zabiegiem, który usprawnia procesy oddychania, gdyż powoduje zwiększenie przepływu krwi przez serce i płuca. Z pewnością warto mu się regularnie poddawać, ponieważ poprawia wentylację płuc oraz wydolność oddechową w całym układzie. Sesje masażu leczniczego

mogą istotnie przyczynić się osobom, które na co dzień zmagają się z problemami oddechowymi – prowadzi on do udrożnienia przepływu krwi i powietrza, które odpowiadają za prawidłowy oraz swobodny oddech.

Lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego

Korzystając z masażu leczniczego poprawiamy przemianę materii oraz metabolizm całego organizmu, w wyniku pobudzenia ośrodka „głodu”. Zaraz po masażu wskazane są posiłki wysokoenergetyczne, gdyż powodują zwalczenie stanu wyczerpania, jak również zwalczają uczucie zmęczenia.

Oczyszczenie układu moczowego

Poprawia się m.in. przepływ krwi przez nerki, poprawia się filtracja kłębuszkowa. Przyczynia się również do poprawienia funkcjonowania zwieraczy, dzięki czemu można łatwiej radzić sobie z problemem nietrzymania moczu.

Wzmocnienie mięśni

Masaż to nie tylko wsparcie dla kręgosłupa, to również zabieg przyczyniający się do prawidłowej i silniejszej pracy mięśni, spada również poziom zanikania mięśni. Odpowiednio pobudzona tkanka mięśniowa kurczy się i rozkurcza, jak również poprawia się jej rozgrzanie.

Masaż jest zabiegiem, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Z tego powodu z pewnością każdy z nas od czasu do czasu powinien skusić na jego wykonanie, lub poddawać mu się regularnie. Jest to zabieg pozytywnie wpływający na nasze zdrowie.

Opracowanie:
Żyrardów, Okrzei 51A lok. 208
tel. 501 633 591
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz