Artykuł sponsorowany

Poznaj zalety pieczywa żytniego z Piekarni Lubowidz Magdaleny Skorutowskiej

Poznaj zalety pieczywa żytniego z Piekarni Lubowidz Magdaleny Skorutowskiej

Czym charakteryzuje się pieczywo żytnie? Przede wszystkim ma ciemny kolor i wyrazisty aromat. Smak można określić, jako kwaskowaty i nieco ziemisty. Wspomniany chleb jest też gęstszy od wersji powstających z mąki pszennej. Co ważne, stanowi źródło cennych mikroelementów. Co jeszcze sprawia, że warto kupować wyroby Piekarni Lubowidz Magdaleny Skorutowskiej? W poniższym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Tradycyjne pieczywo na zakwasie

Bardzo duża część żywności dostępnej w sklepach zawiera konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty. Na szczęście wyroby pochodzące z piekarni Magdaleny Skorutowskiej powstają w tradycyjny sposób. Wypiekane w niej pieczywo żytnie powstaje na bazie naturalnego zakwasu. To mieszanina mąki żytniej i wody poddana procesowi fermentacji. Dzięki niemu ciasto zawiera sporo kwasu mlekowego mającego pozytywny wpływ na ludzki organizm. Warto wiedzieć, że zakwas daje pewną przewagę nad białym pieczywem. Chleb żytni dłużej zachowuje świeżość i co ważne nie pleśnieje. Bez problemu można go jeść i zachowywać przez 7 dni po upieczeniu. To nie jedyne zalety wyrobów oferowanych przez Piekarnię Lubowidz. Co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Zdrowe wypieki tradycyjne

Dlaczego warto jeść pieczywo żytnie z piekarni tradycyjnej? Po pierwsze, dlatego, że pochodzący z niej chleb jest smaczny i sycący. Po drugie, dzięki zakwasowi ma niski indeks glikemiczny. Innymi słowy nie podnosi drastycznie poziomu cukru we krwi. Ponadto zawiera sporo błonnika oraz:

  • witaminy B1, B6, niacynę i kwas foliowy,
  • witaminę B5,
  • żelazo, magnez, wapń,
  • potas, fosfor, a także cynk i mangan.

To, że pieczywo żytnie jest sycące i zawiera błonnik ma ogromną zaletę. Dlatego, że reguluje metabolizm i zmniejsza ryzyko otyłości. Ponadto ciemne bułki i chleb obniżają poziom cholesterolu LDL we krwi. Oczywiście tylko wtedy, gdy powstają z najlepszych składników. Tak jak w piekarni należące do Magdaleny Skorutowskiej.

Spożywanie pieczywa żytniego z piekarni naturalnej zmniejsza prawdopodobieństwa rozwoju niektórych nowotworów. Trzeba jednak pamiętać, że te wyroby zawierają gluten, nie są, więc polecane osobom uczulonym na ten składnik. Mogą także powodować wzdęcia. Kolejną zaletę opisuje specjalistka z Piekarni Lubowidz będącej także cukiernią:

- Jedzenie chleba z mąki żytniej może wyraźnie poprawić pracę serca. Nie dostarcza, bowiem wielu czynników wywołujących choroby kardiologiczne.

Wypieki tradycyjne cieszą się ogromnym powodzeniem.  Nie tylko, dlatego, że mają dobry wpływ na zdrowie. Są po prostu smaczne i dłużej zachowują świeżość, co przekłada się na rzadsze wizyty w sklepie. Podsumowując, zdecydowanie warto po nie sięgać. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz