Materiał Partnera

Poznaj tajemnice Podziemnego Miasta Osówka

Poznaj tajemnice Podziemnego Miasta Osówka

Kompleks Riese w Górach Sowich to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w naszym kraju. Wiele z jego obiektów udostępniono dla turystów, dzięki czemu możemy na własnej skórze poczuć panującą w tym specyficznym miejscu atmosferę. Jednym z takich obiektów jest Podziemne Miasto Osówka mieszczące się w Głuszycy. Odwiedziny w tej niezwykłej okolicy wywołuje wiele emocji, od zachwytu przez zdziwienie po smutek. Wszystko ze względu na jej poruszającą historię.

Atrakcje w Podziemnym Mieście Osówka

Podziemne Miasto Osówka stanowi jedną z wizytówek regionu wałbrzyskiego. Jest intrygującym miejsce wycieczek, które głęboko zapada w pamięć wszystkich turystów, którzy zechcą je odwiedzić. O wyjątkowości tego miejsca świadczy oczywiście jego historia i atmosfera, ale nie można odmówić zasług także osobom zajmującym się zarządzaniem całym obiektem. Przygotowano szereg atrakcji nie tylko związanych z samym zwiedzaniem, ale także dodatkowymi zajęciami – choćby dla dzieci, dla których przeznaczono wiele aktywności pobudzających wyobraźnię oraz edukacyjnych. Chociaż kompleks podziemnych korytarzy Riese (z. niem. „Olbrzym”) powstający w czasach Drugiej Wojny Światowej nie został ukończony, jego najbardziej wykończonym elementem jest właśnie Podziemne Miasto Osówka. Obiekt turystyczny stanowią jednak nie tylko tunele o łącznej długości ponad półtora kilometrach, ale także budynki naziemne – hale, warownie i korytarze. Do wglądu zwiedzających oddano także potężne wyrobiska. Obejrzeć możemy także znalezione w obrębie obiektu urządzenia, narzędzia i broń z okresu budowy tej części kompleksu. Do dyspozycji mamy różne rodzaje tras – od ekstremalnych przez edukacyjne po historyczne.

Trasa historyczna, ekstremalna czy ekspedycyjna?

Kompleks Podziemnego Miasta możemy zwiedzać na wiele sposobów. Jednym z nich jest trasa historyczna, czyli wędrówka z przewodnikiem. Dowiemy się w ten sposób wielu informacji na temat tego, w jaki sposób powstawał obiekt, jaka była technologia zastosowana przy drążeniu tuneli oraz poznamy wiele innych ciekawostek. Innym sposobem na zwiedzanie przy jednoczesnym poszerzaniu zasobu wiedzy jest trasa ekspedycyjna, dzięki której poznamy jeszcze więcej miejsc i informacji, a także wykażemy się w zadaniach umysłowych i sprawnościowych. Dla osób głodnych mocnych wrażeń przygotowano trasę ekstremalną, która obejmuje między innymi przepływ łodzią desantową czy pokonanie odcinka składającego się mostów i kładek, często zawieszonych nad wodą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz