Artykuł sponsorowany

Poznaj świat części zamiennych do rozruszników i alternatorów!

Poznaj świat części zamiennych do rozruszników i alternatorów!

Jeśli chodzi o części do samochodów, rozruszniki i alternatory są niezwykle ważnymi elementami. Odpowiadają one za uruchomienie i zasilanie silnika. Dlatego ważne jest, aby posiadać wysokiej jakości części zamienne do tych podzespołów i zadbać o jak najlepsze działanie pojazdu. W tym artykule wnikliwie przyjrzymy się światu części zamiennych dla rozruszników oraz alternatorów. 

Rodzaje rozruszników i alternatorów

Rozruszniki i alternatory występują w różnych kształtach i rozmiarach, a każdy z nich został zaprojektowany tak, aby pasował do konkretnych pojazdów. Najczęstsze typy rozruszników to rozruszniki elektryczne, zasilane przez baterię, oraz ręczne, wymagające obracania silnika przez osobę. Alternatory mogą być prądu stałego (DC) lub prądu zmiennego (AC). Alternatory prądu stałego są zazwyczaj spotykane w starszych pojazdach, natomiast alternatory prądu przemiennego są bardziej powszechne w nowszych modelach.

Komponenty rozruszników i alternatorów

Rozruszniki i alternatory składają się z kilku elementów, które współpracują ze sobą, aby uruchomić lub zasilić silnik. Wspólne elementy obejmują twornik, cewkę rozrusznika, szczotki, cewkę polową, regulator napięcia i diodę. Armatura jest odpowiedzialna za zapewnienie niezbędnego momentu obrotowego do uruchomienia silnika. Cewka rozrusznika jest odpowiedzialna za włączenie silnika rozrusznika po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Szczotki zapewniają kontakt elektryczny pomiędzy twornikiem a cewką polową, natomiast cewka polowa generuje pole magnetyczne, które pomaga wytworzyć ruch w tworniku. Regulator napięcia pomaga utrzymać stałe napięcie wyjściowe z alternatora, natomiast dioda pomaga chronić przed przepływem prądu wstecznego.

Rodzaje części zamiennych do rozruszników i alternatorów

Jeśli chodzi o części zamienne do rozruszników i alternatorów, istnieje wiele różnych typów dostępnych na rynku. W przypadku rozrusznika mamy do czynienia między innymi z tłokami, sprężynami, kołami zamachowymi oraz szczotkami węglowymi. Alternator natomiast składa się z wirnika, stojana, regulatora napięcia oraz diod. Dobrze dobrane części zamienne do rozruszników i alternatorów wpływają nie tylko na ich wydajność, ale również na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas jazdy samochodem. 

Oferta firmy Auto Elektro Klima

Firma Auto Elektro Klima znajduje się we Wrocławiu. W zakres oferty wchodzi szeroki wybór części zamiennych do rozruszników i alternatorów. Można wymienić m.in.: stojany, łożyska, tuleje, bieżnie, przekładnie planetarne, głowice, szczotki, wirniki czy także regulatory napięcia. To tylko część oferty, w której znajdziemy także kompleksową naprawę i regenerację zarówno rozruszników, jak i alternatorów. Fachowa obsługa i profesjonalne doradztwo zapewnia wykwalifikowana kadra pracownicza, która udzieli pomocy i cennych porad czy wskazówek.

Opracowanie:
Wrocław, al. Armii Krajowej 53 lok. E
tel. 530 898 163
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz