Artykuł sponsorowany

Poznaj specyfikację ekogroszku z firmy Krzysztofa Nadobnika i jego zalety

Poznaj specyfikację ekogroszku z firmy Krzysztofa Nadobnika i jego zalety

Ekogroszek to nazwa handlowa drobnego paliwa stałego opałowego, które produkowane jest z węgla kamiennego oraz brunatnego. Materiał do produkcji ekogroszku jest jednak poddawany ścisłym kontrolom tak, by zagwarantować wysokiej jakości materiał, który nie tylko świetnie sprawdzi się do ogrzania domu, ale który nie będzie przy tym niebezpieczny dla środowiska naturalnego. Poznaj specyfikację ekogroszku z firmy Krzysztofa Nadobnika oraz jego zalety.

Czym jest ekogroszek?

Ekoroszek to wysokiej klasy węgiel kamienny lub brunatny, który przesiewany jest przez specjalne sita. Dzięki temu uzyskiwane są materiały opałowe o uziarnieniu od 5 mm do około 25 mm i to bez miału. Ekogroszek idealnie współpracuje dzięki swoim niewielkim rozmiarom z podajnikami retortowymi wysokiej klasy kotłów opałowych. Dzięki swoim polepszonym parametrom użytkowym i mniejszej szkodliwości, jeśli chodzi o środowisko naturalne, długo jeszcze będzie wykorzystywany w Polskich domach. Jest on alternatywą między wycofywanymi powoli z rynku europejskiego węglami a czystymi źródłami energii, które jednak obsługiwane są przez technologie drogie we wdrożeniu.

Poznaj specyfikację ekogroszku

Ekogroszek zwany jest ekologicznym węglem głównie ze względu na swoje unikalne parametry techniczne. Jego wartość opałowa może wynieść nawet powyżej 28 000 kJ/kg, przy wilgotności poniżej 10%. Najlepsze worki ekogroszku lub materiał sprzedawany luzem wyróżniają się też niebywale niewielką zawartością popiołu, która może wynieść zaledwie 3%. Niski poziom zachowany jest również przy spalaniu, jeśli chodzi o siarkę. Materiały premium nie powinny generować jej w zakresie powyżej 0,5%. Prócz tego ekogroszek jest węglem płomiennym niespiekającym oraz o wspomnianej niskiej granulacji (5-25 mm). Jego własności użytkowe są zatem nawet o połowę lepsze od tych, które uzyskać można przy wykorzystaniu węgla kamiennego lub brunatnego najlepszych klas.

Ekogroszek i kilka jego zalet

Zalet ekogroszku oraz opalania domu jednorodzinnego tym materiałem jest kilka. Przede wszystkim jest to produkt wysoce ekonomiczny, za który płaci się mniej niż 1000 złotych od tony. Przy pełnej nominalnej mocy kotła można zagwarantować sobie długie ogrzewanie budynku ekogroszkiem i to przy niemalże pełnym zautomatyzowaniu całego procesu grzewczego. Zastosowanie nowoczesnych kotłów oraz wysokiej klasy ekogroszku to nawet oszczędności do 40% w stosunku do starszych technologii. Wszystko to, przy ograniczonej emisji szkodliwych pyłów oraz gazów. Spalanie ekogroszku dobrej jakości zmniejsza emisję dwutlenku węgla nawet o 25%, a tlenku węgla i niebezpiecznych pyłów o 90%.

Sprzedaż ekogroszku – od kogo kupować materiał opałowy?

Niestety rynek sprzedaży ekogroszku pełen jest pułapek. Przede wszystkim wspomnieć należy o nieuczciwych handlarzach, którzy sprzedają ekogroszek mieszany z miałem oraz innym rozdrobionym i tańszym węglem. Aby uchronić się zatem od zakupu podrabianego ekogroszku, powinno się szukać doświadczonych oraz uznanych na rynku dystrybutorów. Przykładem jest firma We współpracy z zaufanym dostawcą można liczyć również na darmowy dowóz zarówno przy mniejszych zamówieniach detalicznych, jak i przy tych hurtowych oraz cyklicznych.

Skład opału to jedna z działalności firmy Krzysztofa Nadobnika. W jego ofercie można znaleźć wysokiej jakości węgiel, ekogroszek i inne paliwa. Wszystkie surowce pochodzą od polskich dostawców o sprawdzonych parametrach i pochodzeniu. Wybierając produkty z tego przedsiębiestwa, masz pewność, że proces ogrzewania będzie wydajny i bezpieczny. Oferta kierowana jest przede wszystkim do mieszkańców okolic Kościana, którzy mogą liczyć również na transport surowców bezpośrednio pod wskazany adres.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz