Artykuł sponsorowany

Poznaj rodzaje polis na życie z agentami biura UBEZPIECZENIA PŁOCHARSKI

Poznaj rodzaje polis na życie z agentami biura UBEZPIECZENIA PŁOCHARSKI

Polisy na życie można podzielić na te grupowe i indywidualne. Drugie z nich są bardziej popularne, ponieważ gwarantują znacznie szerszy zakres wypłacanych środków. Są one także ważnym narzędziem zabezpieczającym finanse rodziny między innymi na wypadek śmierci jej głównego żywiciela. Rodzajów polis indywidualnych na życie jest kilka, a dostępne rozwiązania przedstawiają agenci ubezpieczeniowi z firmy UBEZPIECZENIA PŁOCHARSKI I SPÓŁKA. Od lat pomaga ona klientom z Kwidzyna i okolic, gwarantując szycie ubezpieczeń na miarę ich możliwości.

Terminowe lub bezterminowe ubezpieczenia na życie

Podstawowa klasyfikacja polis na życie dzieli je na te terminowe oraz bezterminowe. Pierwsze z nich zawierane są na określony termin, którym może być np. czas do osiągnięcia przez ubezpieczonego konkretnego wieku. Wtedy umowa przestaje być wiążąca. Rozwiązanie takie idealne jest m.in. dla osób wybierających swoją pierwszą polisę na życie. Agenci z biura UBEZPIECZENIA PŁOCHARSKI dodają, że ubezpieczenia terminowe mogą być też doskonałą formą zabezpieczenia kredytu bankowego. O to często proszą kredytobiorców ich banki.

Bezterminowe ubezpieczenia na życie to zaś umowy zawierane na czas nieokreślony, które kończą się z chwilą śmierci ubezpieczonego. W porównaniu z terminową polisą wypłata świadczenia jest pewna. Umowy na czas określony pozwalają skorzystać ze środków likwidacji szkód tylko w przypadku spełnienia odpowiednich warunków. Nie zawsze po zakończeniu polisy terminowej wypłacalne są zatem pieniądze. To duża różnica w stosunku do rozwiązania bezterminowego.

Trzy rodzaje polis na życie ze względu na zakres ochrony

Polisy na życie mogą różnić się również zakresem ochrony. Bardzo popularne są w Polsce ubezpieczenia na życie i dożycie, które zawierane są na terminowo. Wypłata świadczeń jest wtedy możliwa w przypadku śmierci ubezpieczonego lub dożycia przez niego daty granicznej umowy. Do niej może być również dołączony pakiet zwany ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Jest to sposób na proste inwestowanie i oszczędzanie pieniędzy m.in. na czas emerytury. Część środków jest bowiem inwestowana na specjalny rachunek ubezpieczonego.

Trzecim rodzajem polis na życieubezpieczenia posagowe, czyli zabezpieczenia dzieci. One również posiadają swoisty fundusz kapitałowy, z którego pieniądze wypłacane są np. po ukończeniu przez pociechę 18 roku życia. Agenci biura UBEZPIECZENIA PŁOCHARSKI tłumaczą, iż takie rozwiązanie pomaga zebrać przez lata dużą sumę na start w dorosłość dla potomka. Ubezpieczenia posagowe są zatem coraz chętniej przez Polaków wykupywane.

Polisy na życie z pakietami dodatkowymi

Wykupując polisę na życie, warto zwrócić też uwagę na to, czy posiada ona dodatkowe pakiety. Najczęściej ubezpieczenia na życie są rozszerzone o tzw. assistance medyczne. W jego ramach liczyć można na darmowe konsultacje z lekarzami, na darmowy transport medyczny czy szybką wizytę lekarską w domu. Assistance medyczne to często też bezpłatna opieka stomatologiczna i sposób na zagwarantowanie swojej rodzinie dostępu do darmowych badań diagnostycznych w uznanych klinikach.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy polisach na życie?

Wymienione rodzaje polis na życie tylko w uogólnieniu przedstawiają dostępne dzisiaj rozwiązania ubezpieczeniowe dla rodzin. Specjaliści z biura UBEZPIECZENIA PŁOCHARSKI podkreślają bowiem, że obecnie każda podpisywana z towarzystwami ubezpieczeniowym polisa na życie może być inna. Różne są tzw. ogólne warunki ubezpieczenia, klauzule, zakres ochrony i maksymalna ilość wypłacalnych po szkodzie środków. Inne są też wysokości składek.

By zatem wybrać właściwe dla swojej rodziny ubezpieczenie, warto skroić swoją umowę ubezpieczeniową na miarę możliwości. W tym właśnie pomagają agenci biura UBEZPIECZENIA PŁOCHARSKI, którzy negocjują warunki polis z ubezpieczycielami. Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze od zakupu ubezpieczenia z gotowych katalogów polis. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz