Materiał Partnera

Poznaj największe zalety mikrofibry

Poznaj największe zalety mikrofibry

Produkty z mikrofibry pojawiły się na polskim rynku zaledwie kilka lat temu, jednak bardzo szybko zdobyły niezwykłą popularność. Dziś z mikrofibry wykonuje się bardzo wiele rzeczy – od akcesoriów do sprzątania, aż po ubrania czy ręczniki. Co charakteryzuje mikrofibrę? Jak ona powstaje? Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie produktów z niej wykonanych? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w tym tekście!

Jak powstaje mikrofibra?

Mikrofibra to rodzaj mikrowłókna, na które składa się mieszanka supercienkich włókien poliestrowych i nylonowych. Włókna mikrofibry są nawet 10 razy cieńsze od włókien jedwabiu i 100 raz cieńsze niż ludzkie włosy. Takie włókna wykorzystywane są do produkcji nowoczesnych tkanin.

Pierwotnie z mikrofibry produkowano przede wszystkim akcesoria czyszczące, jednak teraz tkanina z tych nowoczesnych włókien bywa stosowana znacznie szerzej – sprawdza się na przykład w produkcji odzieży, ręczników, czy obić meblowych.

Produkty z mikrofibry mogą być bardzo eleganckie. Najważniejsze są jednak wyjątkowe właściwości tego materiału – charakteryzują go przede wszystkim:

  • silne wchłanianie wody
  • hipoalergiczność
  • lekkość
  • wysoka trwałość
  • ekologiczność

Idealna dla alergików

Wymienione wyżej cechy sprawiają, że produkty z mikrofibry stosowane są w różnego rodzaju eleganckich hotelach i salonach spa. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ma panować wysoki komfort i higieniczne warunki. Warto też postawić na produkty z mikrofibry we własnym domu, jeśli mieszka z nami alergik. Produkcją wyrobów z mikrofibry zajmuje się firma Or-Sat. Przedsiębiorstwo prowadzi własną szwalnie w której realizuje projekty swoich klientów.

Jeśli prowadzimy salon piękności, zajmujemy się masażem, lub jesteśmy właścicielami hotelu ze SPA, powinniśmy zamówić produkty wykonane z mikrofibry dla swoich gości i klientów. Eleganckie i komfortowe szlafroki i ręczniki z mikrofibry będzie łatwo utrzymać w czystości. Podniosą one tez komfort osób, które korzystają z naszych usług.

Wiele możliwości

Jak wspomnieliśmy na początku, włókna mikrofibry powstają z poliestru i nylonu – to materiały wytwarzane sztucznie, dlatego można nadać im dowolne zabarwienie. W związku z tym, produkty z mikrofibry są dostępne we wszystkich kolorach tęczy. Takiej tkaninie można też nadać różną strukturę. Dzięki temu powstają wygodne, ekologiczne szmatki, które łatwo zbierają kurz, ale także mięciutkie, wygodne poranniki, czy ubranka dla maluchów. Możliwości jest mnóstwo!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz