Materiał Partnera

Poznaj najmodniejsze dekoracje okienne

Poznaj najmodniejsze dekoracje okienne

Okna mają ogromny wpływ na charakter wnętrza – wpływają zarówno na jego funkcjonalność, jak i estetykę. To dzięki nim pokój jest dobrze doświetlony, co zapewnia pogodą i przyjemną atmosferę. Odpowiednio udekorowane okna sprawiają, że przestrzeń zyskuje na atrakcyjności, a my możemy schronić się przed nadmiernym słońcem lub wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Jakie dekoracje okienne są obecnie najmodniejsze? Czy lepiej postawić na rolety, żaluzje, czy oryginalne shuttersy? Podpowiadamy!

Rolety okienne

To bardzo popularne rozwiązanie, które ma szereg zalet. Rolety zapewniają nam prywatność i skutecznie chronią przed intensywnym słońcem. Są także estetyczne i dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu bez trudu znajdziemy rolety idealnie dopasowane do stylu, w jakim zaaranżowaliśmy wnętrze. Jeśli uwielbiamy klasykę i eleganckie wzornictwo postawmy na modne rolety rzymskie, które tworzą przytulny nastrój. Mogą być oparte na mechanizmie łańcuszkowym, sznurkowym lub sterowane elektrycznie, w zależności od naszych potrzeb. Ogromny wybór rolet i dekoracji okiennych oferuje Studio Aranżacji Okien Monaa w Gdyni.

Żaluzje okienne

Kolejna propozycja idealnie sprawdzi się we wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu oraz w biurach. Na rynku znajdziemy żaluzje drewniane, aluminiowe, z bambusa i plisowane. Dużą zaletą żaluzji jest możliwość regulowania kąta wpadania światła do pokoju oraz regulacja jego ilości. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych żaluzji są żaluzje pionowe, czyli tak zwane verticale. Dobrze chronią przed światłem i są łatwe w utrzymaniu czystości. Są odporne na działanie wilgoci, dlatego mogą być stosowane w kuchni lub w łazience. Bardzo dobrze sprawdzają się również w pomieszczeniach biurowych.

Shuttersy

To wyjątkowe, drewniane okiennice wewnętrzne z obracającymi się lamelami. Shuttersy wprowadzają do wnętrza niepowtarzalną atmosferę i pozwalają na zabawy światłem. Tworzone są z różnych gatunków litego drewna, a ich konstrukcja zbudowana jest z ruchomych, wąskich deseczek, które regulują dopływ światła do pomieszczenia. Shuttersy prezentują się bardzo stylowo i bez wątpienia staną się ważnym elementem dekoracyjnym pokoju.

Warto zadbać o estetyczną oprawę okien. Zastanówmy się, czy w naszym wnętrzu lepiej sprawdzą się rolety rzymskie, żaluzje, verticale czy shuttersy. Weźmy pod uwagę nie tylko walory wizualne, ale także praktyczne i pamiętajmy, żeby dekoracje okienne zamawiać w firmie, która cieszy się uznaniem klientów.

Opracowanie:
Gdynia, Starowiejska 47
tel. 58 620 61 51
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz