Artykuł sponsorowany

Pozbądź się żelaznych śmieci w skupie złomu Danek

Pozbądź się żelaznych śmieci w skupie złomu Danek

Metale żelazne to kategoria odpadów, których recykling może przynieść realne korzyści finansowe. Jeżeli w czasie sprzątania garażu, składziku na działce czy piwnicy, znalazłeś spore ilości złomu żelaznego, spienięż go na skupie! Pracownik Danek wskaże, które metale są dobrze wyceniane i na czym możesz realnie zarobić. Segreguj żelazne śmieci i zyskaj możliwość dodatkowego zarobku!

Metale w skupie złomu – co warto oddać?

Metale żelazne to stopy, w których składzie znajduje się żelazo. Specjalista z Danek wskazuje, że jednym z najpopularniejszych metali jest stal.  Konstrukcje stalowe, pochodzące częściowo z obiektów budowlanych, takich jak hale czy magazyny, mogą być z powodzeniem poddane recyklingowi. Skupy złomu przyjmują także wyroby z żeliwa oraz staliwa.

Żeliwo jest stosowane do wykonywana odlewów i dzieli się na szare, białe, połowiczne oraz stopowe. Kaloryfery, piece, części samochodowe czy odpady sanitarne – jeżeli w Twoim są niepotrzebne żeliwne śmieci, możesz spieniężyć je na skupie. Staliwo ma znacznie węższy zakres zastosowań – występuje w głównie w częściach do samolotów. Skup złomu przyjmuje także wióra stalowe i żeliwne – odpadki po procesach wytwórczych realizowanych w zakładach przemysłowych.

Metale żelazne w skupie – nie tylko złom!

Skupy złomu odkupują zarówno duże elementy i odpady produkcyjne, jak i drobny złom żelazny, taki jak puszki po konserwach i odpady powstałe w wyniku mechanicznej obróbki. Zużyte żelazo wymaga odpowiedniego przetworzenia, dlatego tak ważne jest przekazywanie śmieci do dedykowanego punktu.

Pracownik Danek wyjaśnia, że skup przyjmuje zarówno zniszczone, jak i zużyte części, które przechodzą wstępną segregację, na podstawie której ocenia się, czy mogą być przekazane do recyklingu. W niektórych przypadkach konieczna jest utylizacja. Zatroszcz się o planetę i skorzystaj z usług sprawdzonego punktu. Uwaga! Wedle przepisów skupy nie mogą przyjmować zużytych sprzętów RTV i AGD, ponieważ są to odpady niebezpieczne.

Opracowanie:
Sieradz, Krakowskie Przedmieście 42
tel. 505 642 430
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz