Materiał Partnera

Pozbądź się oznak starzenia – poznaj moc nowoczesnej medycyny estetycznej!

Pozbądź się oznak starzenia – poznaj moc nowoczesnej medycyny estetycznej!

Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, owal twarzy się zmienia, a nam coraz trudniej rozpoznać siebie sprzed lat, kiedy przeglądamy się w lustrze. Na szczęście starość nie musi tak wyglądać. Dzięki odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej możemy zatrzymać bieg czasu i pozbyć się zmarszczek. Jak to zrobić? Jakie zabiegi estetyczne wybrać, by odzyskać młody wygląd? Podpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Sprawdzony sposób na zmarszczki

Z upływem lat pojawiają się zmarszczki, początkowo mimiczne, później także statyczne. Niektóre, na przykład zmarszczki mimiczne, mogą dodawać nam uroku. Jednak tylko niektórym z takimi zmarszczkami jest do twarzy. Większość ludzi z pomarszczoną skórą wygląda po prostu staro. Jak sobie z tym poradzić? Sposoby są dwa. Pierwszym i najczęściej stosowanym jest botox.

Zabieg botoxu może być zastosowany w przypadku leczenia zmarszczek pionowych i poziomych na czole, likwidowania powszechnie znanych kurzych łapek oraz unoszenia opadających kącików ust czy brwi. Takie zabiegi są praktycznie bezbolesne, a trwjąa bardzo krótko i nie pozostawiają śladów. Efekty terapii utrzymują się przez okres 4 do 6 miesięcy, a czasem i dłużej. Zmarszczki wygładzają się po 2-3 dniach, maksymalnie po 2 tygodniach – mówi nasz ekspert lek. med Majcherczyk-Skulimowska Marzena.  Gabinet medycyny estetycznej Dream-Med, który prowadzi w Łodzi od 11 lat, to miejsce, w którym możemy zatrzymać czas.

Nie tylko botox!

W przypadku zmarszczek statycznych lub ubytków objętości twarzy stosowane  są różnego rodzaju wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia, kwasu polimlekowego czy też kapronolaktonu.

  • Kwas hialuronowy stosuje się do modelowania twarzy, poprawy kształtu ust i policzków oraz wypełniania głębokich bruzd. Możemy nim poprawić jędrność i owal twarzy stosując tzw. Hydrolift ( nici hialuronowe).Stosujemy go do wypełnienia tak trudnych okolic jak doliny łez.
  • Hydroksyapatyt wapnia działa dwuetapowo – wypełnia zmarszczki i poprawia kondycję skóry, bo stymuluje organizm do produkcji własnego kolagenu. Stosuje się go do wypełniania głębokich zmarszczek i do poprawy elastyczności skóry na dłoniach.
  • Kwas polimlekowy również stymuluje skórę do odbudowy własnego kolagenu. Świetnie poprawia jędrność skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha , wewnętrznej strony ramion i ud. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się najdłużej – nawet do 2 lat.

Poważnym problemem, który powoduje, że wyglądamy starzej jest też utrata owalu twarzy – można nad nią zapanować przy pomocy jednej z wymienionych wyżej terapii, ale jeśli sytuacja jest naprawdę trudna, warto zdecydować się na specjalne nici podwieszające, które dzięki mikrohaczykom podciągają nie tylko tkanki twarzy i szyi , ale także piersi , brzucha czy też wewnętrznej strony ramion i ud. Ta małoinwazyjna technologia daje zaskakująco dobre efekty, bez stygmatyzowania bliznami , jak ma to miejsce po zabiegach chirurgicznych. Nici można również wykorzystać w leczeniu odstających uszu.

Nowoczesna medycyna estetyczna nie może też obejść się bez starej jak świat mezoterapii ,ale z wykorzystaniem super efektywnych preparatów oraz własnego , wysokostężonego osocza bogatopłytkowego (PRP).

Największym problemem dla pacjenta jest zdobycie się na pierwszy krok w świat medycyny estetycznej. Tak trudno wybrać z pośród wielorakiej oferty gabinetów i produktów. Z tego powodu warto wybrać się do gabinetu p dr Majcherczyk , by w miłej atmosferze, bez pośpiechu porozmawiać, wybrać najlepszą dla siebie terapię  i pozwolić poprowadzić się doświdczonemu lekarzowi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz