Materiał Partnera

Powszechnie wykorzystywane wózki magazynowe

Powszechnie wykorzystywane wózki magazynowe

Wózki magazynowe są nieodłącznym elementem prac wykonywanych w magazynach. To dzięki nim praca w różnego typu magazynach jest łatwiejsza. Wózki podnoszą komfort i efektywność pracy, ponieważ ludzie nie muszą własnoręcznie przenosić rzeczy po magazynie. Ważny jest również sam dobór wózka, ponieważ każdy jego typ stworzony jest do pracy z innymi rzeczami.

Rodzaje wózków magazynowych

Jednym z najważniejszych urządzeń wykorzystywanych w pracach magazynowych są wózki magazynowe. Zanim jednak dokonamy wyboru i kupimy to urządzenie, warto zorientować się, jakie wózki magazynowe dostępne są na rynku oraz jakie jest ich zastosowanie. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każdy rodzaj wózka nadaje się do wszelkich prac na magazynie. Zatem przed ich zakupem warto dowiedzieć się do jakich prac jest przystosowany wózek magazynowy. Do najbardziej popularnych należą:

  • wózki do palet,
  • wózki taczkowe,
  • wózki platformowe

Wózki paletowe nadają się do rozmaitych prac w magazynach, przedsiębiorstwach produkcyjnych i ciągach logistycznych. Przy zakupie takiego wózka koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio dobrać maksymalny udźwig do asortymentu, który będzie przewożony tym wózkiem. Właściwy dobór udźwigu zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Wózki taczkowe są sporo mniejsze od wózków magazynowych. Mimo swojej niewielkiej wagi i rozmiarów są bardzo wytrzymałe. Wózki taczkowe mogą być wykorzystywane np. do przewożenia urządzeń AGD. Poza tym takich wózków używa się w firmach transportowych i spedycyjnych. Wózki magazynowe taczkowe są bardzo wygodne w użyciu. Wystarczy umieścić towar na platformie urządzenia, a poprzez przechylenie wózka można w łatwy sposób przemieścić różne rzeczy.

Kolejnym często wykorzystywanym rodzajem wózków magazynowych jest wózek platformowy. Zazwyczaj wykorzystywane są do transportowania towarów niespaletyzowanych. Ten rodzaj wózka jest bardzo stabilny, niezależnie od przewożonych produktów. Dzięki temu doskonale sprawdzają się magazynach, hurtowniach, czy zakładach produkcyjnych. 

Naprawa wózków magazynowych

Firmy specjalizujące się w branży wózków magazynowych, poza ich sprzedażą, posiadają w swojej ofercie usługi serwisowe. Profesjonaliści z firmy Emax-Pol s.c. Wózki paletowe, podnośnikowe. Serwis, do naprawy zepsutych lub uszkodzonych urządzeń wykorzystują oryginalne części zamienne lub ich zamienniki o wysokiej klasie. Dzięki wymianie niesprawnych części na nowe, oryginalne elementy, wózki magazynowe z pewnością odzyskają dawną sprawność.

W zepsutym urządzeniu można wymienić niemal wszystkie elementy. Począwszy od kół i rolek, a kończąc na innych elementach wózków. Jednak serwisowanie wózka magazynowego wiąże się z tym, że przez pewien czas nie będziemy mogli z niego korzystać, a co za tym idzie, konieczne będzie poszukanie zastępczego wózka magazynowego. Niektóre firmy działające w tej branży wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują wózek magazynowy zastępczy na czas naprawy uszkodzonego wózka. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient ma pewność, że nie będzie musiał martwić się o szukanie drugiego wózka.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz