Materiał Partnera

Powłoka ceramiczna na auto – czym jest i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Powłoka ceramiczna na auto – czym jest i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Powłoka ceramiczna to płynny polimer nakładany ręcznie na karoserię pojazdu i tworzący trwałe lub półtrwałe połączenie z lakierem. Tak zaaplikowana warstwa ochronna ​​nie zmywa się, nie psuje i nie wymaga wielokrotnego nakładania co kilka miesięcy. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce i czy zastosowanie tej formy ochrony jest warte swojej ceny.

Co robi powłoka ceramiczna na lakier?

Powłoka ceramiczna to gwarancja dodatkowej  ochrony karoserii samochodu i sposób na utrzymanie nieskazitelnego wyglądu lakieru bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych czynności konserwacyjnych. Pojazd, eksponowany na działanie promieni słonecznych, szybciej wygląda na starszy niż jest w rzeczywistości – farba zaczyna się utleniać, a zewnętrzna warstwa lakieru blaknie i staje się matowa. Powłoka ceramiczna chroni lakier przed promieniami ultrafioletowymi, zmniejszając w ten sposób stopień utleniania i podnosząc wartość samochodu.

Ochrona lakieru przed zanieczyszczeniami chemicznymi

Plamy, powstałe wskutek naturalnych kwaśnych opadów, to kolejne niebezpieczeństwo dla karoserii samochodowej. Tworząc chemicznie odporną powierzchnię, powłoka ceramiczna może zapobiegać przywieraniu niektórych zanieczyszczeń do lakieru pojazdu. W rezultacie samochód będzie bardziej odporny na plamienie i wytrawianie, pod warunkiem że zanieczyszczenie zostanie usunięte w odpowiednim czasie.

Łatwość czyszczenia – ceramiczne powłoka na auto

Jedną z najważniejszych cech powłoki ceramicznej jest jej hydrofobowość, czyli zdolność do odpychania wody. Gdy pojazd jest pokryty hydrofobową powłoką ceramiczną, woda spływa po powierzchni i nie przywiera do karoserii. Oznacza to, że błoto i brud trudniej wiążą się z lakierem pojazdu, i szybciej spływają podczas czyszczenia.

Chociaż prawdą jest, że część wody zostanie odepchnięta z hydrofobowej powierzchni, niektóre kropelki będą ściekać i pozostawać na karoserii, dlatego czyszczenie jest ułatwione, a nie całkowicie wyeliminowane.

Zwiększony połysk karoserii

Jeśli chcesz, aby kolor karoserii nabrał połysku, powłoka ceramiczna to doskonały wybór. Dobra powłoka, nałożona przez specjalistów z Przemysław Setlak As-Max Auto, poprawia właściwości odblaskowe lakieru, dodając głębi i przejrzystości.

Co więcej, posiadanie powłoki ceramicznej sprawia, że ​właściciel ​auta nie będzie musiał woskować swojego pojazdu co kilka miesięcy. Powłoka wprawdzie nie sprawi, że konserwacja zostanie całkowicie usunięta z harmonogramu czynności eksploatacyjnych, ale zredukuje liczbę zabiegów kosmetycznych.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz