Materiał Partnera

Powitanie Nowego Roku w górach. Jak świętować Sylwestra na południu Polski?

Powitanie Nowego Roku w górach. Jak świętować Sylwestra na południu Polski?

Ostatnia noc każdego roku upływa pod znakiem hucznych zabaw w gronie przyjaciół lub rodziny. Dla wielu osób jest to moment na wkroczenie w nowy etapu życia z pełną motywacją. Dlaczego nie zrobić tego w okolicznościach przepełnionych niezwykłą atmosferą i górskim klimatem? Romantyczna kolacja w domu wypoczynkowym, szaleństwo no stoku lub spacer po kolorowych uliczkach miasta – góry oferują mnóstwo atrakcji, szczególnie w sylwestrowy wieczór.

Zimowa sceneria

Tak samo, jak na święta, tak również na Sylwestra wielu z nas liczy na widok białego puchu, który podkreśla zimową atmosferę. W centrum Polski w ostatnim czasie rzadko możemy na to liczyć. Wybierając się w góry mamy gwarancję ośnieżonych stoków i adekwatnej pogody do pory roku. To idealne rozwiązanie dla fanów zimowych szaleństw na stoku. Dzięki temu można spędzić czas wśród osób o podobnych pasjach. Wiele miejscowości oferuje dla turystów spędzenie tej nocy podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Inną opcją jest wejście na szczyt i stamtąd podziwianie pokazu sztucznych ogni. To jednak wyprawa dla doświadczonych miłośników gór, którzy wcześniej odpowiednio przygotują się do takiej wycieczki i wezmą pod uwagę warunki pogodowe. Dodatkowo można podziwiać górskie krajobrazy z samego rana po nocy spędzonej w schronisku.

Swojski klimat

Dla wielbicieli ciepłej i ludowej atmosfery możliwością będzie spędzenie Sylwestra w góralskiej karczmie. Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować jednak nocleg, abyśmy mogli zregenerować siły po całonocnych hulankach przy regionalnej muzyce na żywo, trzaskającym ogniu w kominku, grzańcu oraz suto zastawionych stołach. Dogodne warunki z luksusowymi apartamentami oferuje między innymi Dom „Pod Koziołkami” w Szklarskiej Porębie. Powrót do przytulnego pokoju będzie równie istotny, jeśli zdecydujemy się na nocne zwiedzanie miasta wraz z innymi turystami i zabawę pod gołym niebem na uliczkach wypełnionych rozbawionym tłumem.

Odrobina luksusu

Wiele ośrodków wypoczynkowych na południu Polski oferuje kompleksowy wypoczynek w warunkach o bardzo wysokim standardzie. Stąd tak często można skorzystać z także z usług spa, basenu, term lub gabinetów masażu. To nieszablonowy sposób na spędzenie Sylwestrowej nocy z najbliższą osobą u boku. Z pewnością taką opcję rozważą osoby ceniące sobie relaks oraz intymną atmosferę. Dodatkowo zaletą takich atrakcji jest ich zdrowotny aspekt. Ponadto pensjonaty zazwyczaj są zlokalizowane w miejscach z niebanalnym pejzażem, więc obejrzenie pokazu fajerwerków będzie czystą przyjemnością.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz