Materiał Partnera

Potrzebujesz solidnych balustrad, czy pięknego płotu – zatrudnij firmę wykonującą konstrukcje stalowe

Potrzebujesz solidnych balustrad, czy pięknego płotu – zatrudnij firmę wykonującą konstrukcje stalowe

Na naszym rynku działalność w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych prowadzi wiele przedsiębiorstw. Znaczna ich część nie spełnia wymagań, które w świetle aktualnej wiedzy technicznej uznane zostały za konieczne dla zapewnienia prawidłowego jakościowo wykonania konstrukcji i zamieszczone w normach. Fakt, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują i wygrywają w konkurencji z firmami, które dostosowały swój potencjał do dość wysokich wymagań normowych, należy uznać za patologię naszego rynku budowlanego. Wydaje się, że podobnie jak wiele innych "chorobowych" objawów polskiego budownictwa, tak i ten jest skutkiem dominowania ceny wśród kryteriów wyboru ofert. Jest oczywiste, że przedsiębiorstwa, które ponoszą koszty związane z przygotowaniem i utrzymaniem odpowiednio wykwalifikowanego personelu, pozyskaniem potrzebnych środków technicznych, wyposażenia do kontroli i badań, zapewnieniem zdolności organizacyjnej (systemy jakości) itd. nie mogą wygrać konkurencji cenowej z oferentami, którzy takich nakładów nie ponoszą. W tej sytuacji przedsiębiorstwa dysponujące odpowiednim potencjałem większość zamówień pozyskują od klientów zagranicznych lub w trybie bezprzetargowym od zamawiających, którzy mają świadomość zagrożeń wynikających ze zlecenia konstrukcji wykonawcy o wątpliwych kompetencjach. Zawsze, zlecając firmie prace, należy sprawdzić jej kompetencje i prace zgodną z przepisami i wymogami technicznymi.

Co oferują dobre firmy produkujące konstrukcje stalowe?

Takie firmy jak P.P.H.U. Anbar Andrzej Baran, od wielu lat świadczą usługi związane z wykonywaniem konstrukcji stalowych. W ich zakładach tworzą oraz montują rozmaite konstrukcje stalowe, takie jak hale magazynowe i produkcyjne, zbiorniki produkcyjne czy też wiaty stalowe. Specjaliści od obróbki metali za pomocą nowoczesnych urządzeń mogą produkować elementy do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. W szerokiej ofercie takich firm klienci znajdą między innymi:

  • bramy,

  • ogrodzenia,

  • poręcze i balustrady,

  • zadaszenia,

  • schody.

Poza wykonywaniem standardowych oraz skomplikowanych hal magazynowych i handlowych zajmują się również pracami alpinistycznymi. Posiadają odpowiednie uprawnienia do prac na wysokościach. Zajmą się pomiarami kominów, spawaniem na wysokościach, cięciem na wysokościach, a także malowaniem kominów. Uzupełnienie ich oferty stanowi zwykle obróbka metali, między innymi spawanie, gięcie blach, skrawanie, frezowanie i toczenie. Wykonują również kowalstwo artystyczne. Klienci mogą liczyć na terminowość oraz rzetelność podczas wykonywania prac. Potrafią podjąć się nawet najtrudniejszych zadań. Udzielają fachowego doradztwa. Ze szczególną dbałością podchodzą do wykończenia obiektów. Współpraca z takimi firmami, to czysta przyjemność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz