Materiał Partnera

Potrzebujesz firmy do wykonania skomplikowanych robót ziemnych – zatrudnij najlepszych profesjonalistów w branży

Potrzebujesz firmy do wykonania skomplikowanych robót ziemnych – zatrudnij najlepszych profesjonalistów w branży

Roboty ziemne polegają na pracach w różnego rodzaju gruntach. Związane są z takimi czynnościami, jak: oddzielanie warstwy gruntu, przemieszczanie warstwy gruntu na zwał lub na maszyny transportowe, przesuwanie, zasypywanie i zagęszczanie zebranej ziemi oraz jej załadunek i rozładunek. Roboty ziemne wymagają zastosowania w pełni specjalistycznych maszyn budowlanych o różnym podwoziu – najczęściej kołowym lub gąsienicowym. Wyróżnia się wśród nich koparki, ładowarki, spycharki, zrywarki, równiarki, zgarniarki oraz walce i ubijarki. W przypadku wyjątkowo trudnych warunków terenowych i dużych obciążeń stosuje się aktywne układy urabiania, wprowadzając dodatkowe czynniki wspomagające, jak sprężone gazy czy prąd elektryczny. Celem robót ziemnych jest przygotowanie podłoża dla posadowienia budynku lub budowli naziemnej lub nadziemnej, budowli ziemnej lub podziemnej, albo też - zmiana ukształtowania powierzchni terenu. Roboty ziemne obejmują odspojenie od calizny, wydobycie odspojonego materiału zwanego urobkiem, transport urobku, układanie i zagęszczanie masy ziemnej.

Czym zajmują się firmy specjalizujące się w robotach ziemnych i co mogą oferować klientom?

Najważniejszy w swojej działalności dla firmy takich jak Trans-Ema Emilia Kurzawa był klient i tak pozostaje do dziś, o czym świadczą opinie zadowolonych kontrahentów oraz przybywanie wielu nowych. Wieloletnie doświadczenie na rynku sprawia, że takie przedsiębiorstwa to firmy profesjonalne, świadczące usługi na wysokim poziomie, a ciągły rozwój i poszerzanie oferty daje im możliwość zaspokajania potrzeb najbardziej wymagających klientów. Przedsiębiorstwa wykorzystują podczas realizowania zleceń specjalistyczny sprzęt ciężki. Posiadają sprawną, nowoczesną flotę pojazdów umożliwiającą terminowe prace ziemne i transport kruszyw. Wszystkie obsługiwane są przez doświadczonych operatorów, dzięki czemu zlecenia wykonywane są szybko i dokładnie. W ofertach takich firm znajdzie się zwykle:

  • żwirownia,

  • transport kruszywa,

  • roboty ziemne (koparkami, równiarką i spycharką, np. czyszczeniu stawów, wykopy, rekultywacja i stabilizacja terenów),

  • rozbiórki budynków,

  • recykling gruzu,

  • utwardzanie placów i dróg gruntowych.

Jeśli planujemy zapobiec podtopieniom wokół naszej posesji, najlepiej użyć odpowiedniego kruszywa, aby utwardzać podłoże, jeśli nie planujemy układania płytek, czy chodników. Oczywiście do tego typu robót niezbędny jest ciężki sprzęt, który poradzi sobie z pracami ziemnymi na trudnym podmokłym terenie.

Opracowanie:
Skulska Wieś 18
tel. 602 760 071
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz