Materiał Partnera

Poszukujesz wydajnej pompy ciepła? Postaw na HKS LAZAR HT10!

Poszukujesz wydajnej pompy ciepła? Postaw na HKS LAZAR HT10!

Pompy ciepła to urządzenia, które dzisiaj są najczęściej wykorzystywane w technologiach budownictwa pasywnego tj. energooszczędnościowego, zarówno małych obiektów mieszkalnych, jak i też obiektów kubaturowych, do których można zaliczyć ośrodki przemysłowe, magazyny, czy hale handlowe. Wśród pomp ciepła dystrybuowanych w Polsce, bardzo dużym uznaniem cieszy się marka HKS LAZAR. Dowiedz się, na jaką konstrukcję warto postawić i gdzie znaleźć wiarygodnego dystrybutora!

Pompa ciepła HT 10 – dlaczego warto?

Pompa ciepła HT 10 od producenta HKS LAZAR to urządzenie wysokotemperaturowe działające w technologii powietrze-woda. Maksymalna moc grzewcza tegoż sprzętu to około 20 kW, przy wykorzystaniu proekologicznego, naturalnego czynnika chłodniczego R290! Do najważniejszych zalet pompy ciepła HT 10, można zaliczyć wysoki współczynnik COP (współczynnik wydajności, wyrażający stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę), wykorzystywanie powietrza do ogrzewania, podgrzewanie wody nawet do temperatury 65 stopni Celsjusza, funkcja odzysku ciepła z nagrzanego parownika, brak obciążeń sprzętu tzw. prądem rozruchowym, czy też zastosowanie specjalnego algorytmu pozwalającego na stałą pracę sprężarki – to zaś przynosi duże oszczędności energetyczne przy odmrażaniu parownika. Jeśli chodzi o podstawowe parametry użytkowe pompy ciepła HT 10, należą do niej:

  • moc grzewcza nawet do 20,3 kW,
  • moc pobierana nawet do 4,31 kW,
  • COP sięgający poziomu 4,43,
  • przepływ wody w obiegu 2800 l/h,
  • przepływ powietrza 5000 m3/h,
  • poziom hałasu 52 dB,
  • maksymalne ciśnienie hydrauliczne 2,5 bar.

Dystrybutor pompy ciepła HT 10 – firma Bartexpol

Jednym z dystrybutorów technologii tworzonej, przez producenta HKS LAZAR, jest firma BARTEXPOL, która oferuje atrakcyjne ceny, wygodne formy finansowania, pomoc w uzyskiwaniu unijnych dofinansowań, czy też długie okresy gwarancyjne. Jeśli chodzi zaś o pompy ciepła HT 10, które uznane są za energooszczędne, łatwe w użyciu i co ważne bardzo kompaktowe, dzięki firmie BARTEXPOL, mogą być częścią całego systemy grzewczego, opartego również o nowoczesną technologię fotowoltaiczną. Dystrybutor z miejscowości Brzeg, stawia bowiem na kompleksowe rozwiązania, które spełniają idee budownictwa pasywnego.

Warto wiedzieć! Nowoczesne i bezobsługowe pompy ciepła to urządzenia ekologiczne. Podczas ich eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczają one środowiska naturalnego. Warto zatem modernizować swoje domy w oparciu o tę technologię zwłaszcza, że można uzyskać na nią środki z ministerialnego programu „Czyste Powietrze”! 

Opracowanie:
Brzeg, Nysańska 12
tel. 77 404 70 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz