Artykuł sponsorowany

Poszczególne rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Poszczególne rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

W temacie ubezpieczeń komunikacyjnych warto wiedzieć przede wszystkim, że nie wszystkie świadczenia składające się na ten zakres ubezpieczeń są obowiązkowe. Dlatego też warto przyjrzeć się temu, co dodatkowo mogą zaoferować. W poniższym wpisie prezentujemy najbardziej przydatne informacje w temacie ubezpieczeń komunikacyjnych, o których to szczególnie warto wiedzieć.

Podstawowe kwestie

Na początku zaznaczymy od razu, że ubezpieczenia komunikacyjne wymagają od nas jedynie OC. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to poniekąd czubek góry lodowej, jaką są właśnie tego typu ubezpieczenia, gdyż na ich zakres składa się jeszcze kilka innych, skupiających się na różnych aspektach polis. W temacie ubezpieczeń komunikacyjnych warto skupić się przede wszystkim na tym, aby dobierać poszczególne polisy wedle własnych zapotrzebowań. Zwróćmy chociażby uwagę na to, w jaki sposób wykorzystujemy samochód. Jeżeli korzystamy z niego tylko w przypadku krótkich przejażdżek, do których zaliczyć można chociażby dojazd z domu do pracy, to wówczas na pewno lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na polisę ubezpieczeniową o nieco mniejszym zakresie.

Oczywiście, w przeciwnym wypadku lepiej będzie zastanowić się nad poszerzeniem zakresu polisy ubezpieczeniowej. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w przypadku doboru odpowiedniej polisy jest oczywiście także sam samochód. Inaczej będziemy podchodzić do kwestii jego ubezpieczenia w przypadku, gdy mamy do czynienia z niewiele wartym, stosunkowo starym samochodem, a inaczej w przypadku luksusowego modelu, który to dopiero wyjechał z salonu. W każdym razie, na jaką dodatkową polisę się nie zdecydujemy, o czym to nieco więcej wspominamy niżej, będziemy musieli liczyć się przede wszystkim z wydatkiem pewnej sumy pieniędzy w związku z OC. Jest to oczywiście ubezpieczenie obowiązkowe, za którego brak można zostać ukaranym finansowo. Trzeba więc odpowiednio zadbać o ten aspekt.

Rodzaje ubezpieczeń

Zanim przejdziemy do opisu poszczególnych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych, pragniemy zaznaczyć, że informacje na ten temat uzyskaliśmy od ekspertów z firmy Baumann&Świerczek. Tak więc, oprócz oczywiście wspomnianego wyżej OC, do czynienia możemy mieć z takimi ubezpieczeniami, jak AC (auto-casco), NNW kierowcy i pasażerów (następstwa nieszczęśliwych wypadków) oraz Assistance, które rzadko występuje osobno, gdyż przeważnie jest częścią AC. Zacznijmy zatem od omówienia AC. W temacie tego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjnego dobrze wiedzieć przede wszystkim, że często wiąże się one z dość sporym wydatkiem, zwłaszcza w porównaniu do pozostałych przykładów. Decydując się na skorzystanie z AC możemy dodatkowo zabezpieczyć swój samochód.

AC, NNW i Assistance

Dotyczy to między innymi takich nieprzyjemnych zdarzeń, jak chociażby wypadek, pożar, powódź czy też kradzież. Warto jednak wiedzieć, że na AC zdecydowanie lepiej stawiać w przypadku, gdy mamy do czynienia z nowym samochodem, gdyż ubezpieczanie starych aut o niskiej wartości mija się po prostu z celem. Jeśli natomiast chodzi o NNW, w tym temacie trzeba w głównej mierze wiedzieć to, że ubezpieczenia tego rodzaju dotyczą kierowców i pasażerów i to niekoniecznie tylko w zakresie komunikacji. Ubezpieczenie to ma na celu zabezpieczyć nas lub rodzinę finansowo na wypadek, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu oraz uzależnione jest bezpośrednio od wysokości wydanej sumy.

Na koniec, pragniemy także powiedzieć kilka słów o rodzaju ubezpieczeń komunikacyjnych jakim jest Assistance. Jest to o tyle przydatne rozwiązanie, że będąc w sytuacji, gdy nasze auto zepsuje się pośrodku niczego, będziemy mogli zadzwonić po pomoc do ubezpieczyciela. Istnieje także możliwość otrzymania na czas naprawy samochodu zastępczego. Brzmi to bardzo przydatnie, choć trzeba pamiętać, że tego rodzaju ubezpieczenie komunikacyjne kompletnie nie przyda nam się w przypadku, gdy samochodem jeździmy tylko i wyłącznie z domu do pracy, z domu na zakupy czy też w inne, znajdujące się w bliskim położeniu miejsca.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz