Artykuł sponsorowany

Postępowanie sądowe o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej

Postępowanie sądowe o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej

Jeśli w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia doznałeś uszczerbku na zdrowiu, zakład ubezpieczeń zobowiązany jest wypłacić ci należne pieniądze w terminie 30 dni od daty zawiadomienia o szkodzie. Tak mówią przepisy, ale w praktyce może to trwać nawet kilka lat, a na dodatek pewnie nie obędzie się bez pomocy prawnika.

W jaki sposób uzyskać odszkodowanie od nieszczęśliwego wypadku

Procedura uzyskania odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej rozpoczyna się zgłoszeniem zaistniałej sytuacji do zakładu ubezpieczeniowego. Po tym fakcie zakład pewnie przyśle zawiadomienie o przyjęciu zgłoszenia, oraz wezwanie do stawienia się na komisji lekarskiej, gdzie lekarz określa stopień trwałego uszczerbku na zdrowiu. Na podstawie tego badania zakład wydaje decyzję o wypłacie bądź odmowie przyznania odszkodowania. Może też przyznać odszkodowanie w kwocie niższej, niż oczekiwaliśmy. Jeśli szybko i we właściwy sposób nie odpowiemy na tę decyzję, będziemy musieli pogodzić się z przyznaną kwotą, dlatego jak tylko stwierdzimy, że w ramach ubezpieczenia należy nam się więcej, warto zasięgnąć porady w Kancelarii Adwokackiej Marcina Kołeckiego i dowiedzieć się, jakie przedsięwziąć kroki w celu uzyskania pełnego należnego odszkodowania.

Jak uzyskać odszkodowanie z pomocą prawnika?

Porady prawnej w sprawie odszkodowania można zresztą zasięgnąć jeszcze przed wysłaniem pierwszego pisma zawiadamiającego o zdarzeniu. Jest to o tyle przydatne, że znacznie przyspiesza całą procedurę. Adwokat specjalizujący się w odszkodowaniach pomoże tak sporządzić treść pisma, by już z niego jednoznacznie wynikał stan faktyczny. Zwróci też uwagę na dowody, które należy przywołać i załączyć do pisma. Opis zdarzenia sporządzony z pomocą adwokata powinien zawierać wszystkie kwestie mające znaczenie odnośnie ustalenia świadczenia, którego się domagamy. Można także przywołać podstawy prawne i już na wstępie podać kwotę świadczenia. Pismo trzeba wysłać listem poleconym, bo tylko w takim przypadku można dokładnie określić datę odbioru przesyłki przez zakład ubezpieczeń, czyli zgodny z przepisami termin, w którym świadczenie musi zostać wypłacone.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz