Artykuł sponsorowany

Postaw na rozwój swojego dziecka z Przedszkolem “Samodzielny Maluch”

Postaw na rozwój swojego dziecka z Przedszkolem “Samodzielny Maluch”

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start przyszłość. Już na etapie edukacji przedszkolnej powinniśmy odpowiedzialnie podejść do wyboru najlepszej placówki. Przedszkole to miejsce, w którym dziecko spędza dużo czasu, nabywa nowych umiejętności oraz zawiera pierwsze znajomości. Jakie przedszkole wybrać i czemu to właśnie placówka prywatna będzie dobrym wyborem?

Dlaczego prywatne przedszkole to dobry wybór?

Dobre przedszkola prywatne stworzone są po to, aby zapewnić dziecku odpowiednie warunki. Jedną z takich placówek jest Przedszkole Niepubliczne Montessori “Samodzielny Maluch” - nauczyciele stawiają przede wszystkim na wszechstronny rozwój dziecka, jednocześnie ogromną uwagę przykuwając do jego potrzeb. Zaletą przedszkola są małe grupy - dzieci integrują się w ramach dwóch, liczących 15 i 14 osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwają po dwie nauczycielki oraz dwie panie pomoce. Pozwala to na skupienie się na każdym dziecku i poświęceniu mu tyle uwagi, ile potrzebuje. Dzięki temu maluch czuje się zaopiekowany, a jego komfort i poczucie bezpieczeństwa wzrasta. Przedszkole “Samodzielny Maluch” działa zgodnie z metodą Montessori, którą wyróżnia kilka założeń. Do celów przedszkola należy m.in. rozwijanie w dzieciach samodzielności, koordynacji wzrokowo-ruchowej, poznawanie świata na podstawie doświadczeń i eksperymentów, nauka umiejętności porządkowania, liczenia oraz klasyfikowania, a także poznawanie wartości takich jak miłość, prawda czy dobro, nauka zachowań akceptowanych społecznie czy rozwój porozumiewania się w sposób werbalny i niewerbalny.

Na przedszkole prywatne warto zdecydować się wtedy, gdy chcemy, aby nasze dziecko rozwijało swoje umiejętności na zajęciach dodatkowych. Przedszkole “Samodzielny Maluch” organizuje wiele różnych ciekawych zajęć, m.in. z języków obcych, takich jak angielski i hiszpański, zajęcia taneczne, robotykę, ceramikę, gimnastykę korekcyjną czy zajęcia baletowe. Oprócz takich rozwijających różne umiejętności warsztatów przedszkole często organizuje wycieczki do teatru, na koncerty, a także na imprezy okolicznościowe.

Kiedy zdecydować się na przedszkole prywatne?

Przedszkole “Samodzielny Maluch” to dobry wybór dla tych rodziców, którzy priorytetowo stawiają kwestię indywidualnego podejścia do dziecka. Ta placówka daje swoim podopiecznym możliwość kompleksowego rozwoju, jednocześnie otaczając ich należytą opieką. Przedszkole “Samodzielny Maluch” to miejsce, w którym panuje przyjazna atmosfera, dzięki czemu dzieci chętnie do niego uczęszczają, nabywają istotnych umiejętności i integrują się z rówieśnikami. Prywatne przedszkole to świetne przygotowanie do rzeczywistości szkolnej - dzieci uczą się, jak, funkcjonować wśród większych grup. Przedszkole “Samodzielny Maluch” to placówka idealna, jeśli zależy nam na przyszłości malucha.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz