Artykuł sponsorowany

Postaw na powietrzną pompę ciepła wraz z firmą Hi-Tech Nowoczesne Instalacje!

Postaw na powietrzną pompę ciepła wraz z firmą Hi-Tech Nowoczesne Instalacje!

Łukasz Gazda prowadzący w Kłodzku firmę Hi-Tech Nowoczesne Instalacje oferuje montaż takich proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań jak m.in. rekuperacja, klimatyzacja inwerterowa czy sieci słaboprądowe. Ponadto specjalista ten proponuje właścicielom domów przejście na odnawialne źródło energii cieplnej, co możliwe jest dzięki łatwym we wdrożeniu powietrznym pompom ciepła. Czym one są, jak działają i czemu warto rozważyć zainwestowanie właśnie w takie urządzenia grzewcze?

Jak działają powietrzne pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia grzewcze jedno bądź dwufunkcyjne, które stosuje się w domach jednorodzinnych po to, by tanio ogrzać wnętrza i tzw. wodę użytkową. Taka technologia opiera się o zastosowanie zewnętrznych agregatów – specjalnych monobloków – oraz wewnętrznych jednostek, które tworzą energooszczędny system. Jego praca w 80% opiera się na pozyskiwaniu energii odnawialnej z powietrza, a tylko w 20% na wykorzystaniu prądu. Jak to możliwe?

Powietrze pompy ciepła, które oferuje firma Hi-Tech Nowoczesne Instalacje, to przetestowane urządzenia w klasie energetycznej A++. Swoje niezwykłe wręcz wyniki pracy opierają na kompresorach inwerterowych o modulowanej mocy grzewczej, które przekształcają energię pobraną z powietrzna na ciepło w budynku przy niskim zużyciu prądu. Pompy ciepła dodatkowo są silnie zautomatyzowane, co sprawia, że prawie wcale nie trzeba ich obsługiwać. Specjalista Łukasz Gazda tworzy zatem takie systemy w domach klientów z użyciem sprzętów np. marki BOSCH.

Najważniejsze zalety stosowania pomp ciepła

Każdy, kto jest zainteresowany technologią powietrznych pomp ciepła, powinien zapoznać się z listą korzyści, które one przynoszą. Łukasz Gazda z firmy Hi-Tech Nowoczesne Instalacje wskazuje przede wszystkim na następujące zalety takich systemów grzewczych:

  • gwarancję oszczędność za ogrzewanie,

  • niskie zużycie prądu przy pracy pomp,

  • możliwość zautomatyzowania i podpięcia pod system inteligentnego domu,

  • możliwość zsynchronizowania z ogrzewaniem podłogowym,

  • możliwość dostosowywania pracy pomp do funkcji pogodowej,

  • brak konieczności budowy kotłowni.

Prócz wymienionych zalet powietrznych pomp ciepła należy też zwrócić uwagę na ich prosty montaż, brak generowania hałasu, wysokie bezpieczeństwo pracy, korzystne koszty inwestycji oraz brak emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Pompy ciepła dla każdego budynku!

Powietrzne pompy ciepłe można wdrożyć niemalże w każdym budynku. Jeśli chodzi o domy jednorodzinne, przynoszą one im duże oszczędności przy wysokim komforcie cieplnym niezależnie od tego, czy obiekt ma małą powierzchnię i kubaturę, czy jest bardziej okazały.

Ponadto firma Tech Nowoczesne Instalacje zapewnia wdrażanie powietrznych pomp ciepła nie tylko w nowych budynkach, ale także w tych starszych, wcześniej ogrzewanych np. poprzez pracę pieca na paliwo stałe. Szczególnie taką technologią OZE powinni zaś zainteresować się inwestorzy, marzący o domu energooszczędnym (standard budowlany NF 40) bądź pasywnym (NF 15).  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz