Materiał Partnera

Pościel i inne elementy tekstylne dla szpitali

Pościel i inne elementy tekstylne dla szpitali

Szpital jest miejscem dość specyficznym pod względem tekstyliów. Wymaga on bowiem dużej ilości pościeli i jej odpowiedniego prania i przechowywania. Materace muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby ich dezynfekcja była maksymalnie uproszczona. Pościel w szpitalu jest zmieniana dla każdego pacjenta, po zwolnieniu się łóżka dokonuje się zmiany pościeli i czeka ono gotowe na kolejne osoby. Niekiedy konieczna jest również zmiana w czasie, gdy pacjent leży. Pościel w szpitalu, u każdego pacjenta powinna być każdego dnia kontrolowana. W związku z tym niezbędne są naprawdę dużej jej ilości, a ponieważ jest często prana i prasowana to również powinna być wytrzymała. Najczęściej stosowana jest pościel bawełniana.

Ochrona łóżek

Łóżka z szpitalach składają się zwykle ze stelaża, który łatwo jest umyć. Materace szpitalne są z kolei obite specjalnym nieprzemakalnym materiałem, który można określić jako folię czy gumę, dzięki temu można je myć po każdym pacjencie. Często stosuje się również szpitalne podkłady na materace. Kolejną warstwą są prześcieradła szpitalne, które zmienia się dla każdego pacjenta lub nawet częściej. W związku z tym sklep z tekstyliami powinien działać w stałej współpracy ze szpitalami, zapewniając regularne dostawy pościeli i oferując ich korzystne ceny.

Pościel szpitalna

Pościel szpitalna musi być prana w wysokich temperaturach, aby zapewnić jej pełną dezynfekcję, sterylizację po poprzednich pacjentach. W przypadku niektórych chorób, czy obficie sączących się ran, pościel po wykorzystaniu przez pacjenta musi zostać wyrzucona. To kolejna sytuacja związana z koniecznością uzupełniania zapasów pościeli przez szpitale. W takiej sytuacji muszą one zgłaszać się do sklepu z tekstyliami, bo uzupełnienie swoich zasobów.

Pościele szpitalne są najczęściej białe, wykonane ze stosunkowo grubej bawełny. Wynika to z faktu, iż muszą być prane w wysokich temperaturach i prasowane za każdym razem z konieczności zabicia wszelkich drobnoustrojów i zagrażających zdrowiu i życiu kolejnych pacjentów infekcji. Pościel nowa powinna trafiać na szpitalne oddziały regularnie. W związku z czym powinna zajmować stałe miejsce w budżecie takich placówek, a stała współpraca z konkretnym sklepem sprawi, że z pewnością będą one mogły liczyć na korzystne ceny i odpowiedniej jakości tkaniny.

Opracowanie:
Ratajów 39
tel. 503 147 746
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz