Artykuł sponsorowany

Posadzki maszynowe z mixokreta

Posadzki maszynowe z mixokreta

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, innowacyjnych technik montażowych, a także wysokiej jakości materiałów. Tymi trzema wyznacznikami wyróżnia się wykonawstwo posadzek maszynowych z mixokreta, które stanowią dzisiaj jedną z najbardziej pożądanych technologii wykorzystywanych przy wykańczaniu budynków – zwłaszcza tych o dużych powierzchniach.

Usługi remontowe nowoczesnych firm

Aby skorzystać z innowacyjnej technologii wykonawstwa posadzek maszynowych z mixokreta, należy podjąć współpracę tylko z nowoczesnymi firmami, które posiadają niezbędne do tego kwalifikacje oraz sprzęt. Jednym z takich wykonawców jest firma Menbud z Ożarowa Mazowieckiego, która nie tylko oferuje szerokie usługi remontowe – mieszanie farb i tynków na elewacje, tapetowanie dekoracyjne, izolacje budynków, tynkowanie maszynowe agregatami – ale również dystrybucję detaliczną oraz hurtową farb, fug, silikonów, styropianów, systemów dociepleń, tapet z włókna szklanego, wełny mineralnej czy innych materiałów wykończeniowych. Własna baza produktowa, która składa się z asortymentu od najlepszych producentów (np. Tytan, Knauf, Isover, H+H, Solbet, Ceresit, Kerakoll), sprzyja terminowemu wykonawstwu między innymi posadzek maszynowych.

Technologia MIXOKRETÓW

Wykonawstwo posadzek maszynowych opiera się o wykorzystywanie spalinowych urządzeń zwanych mixokretami. Służą one do wylewek betonowych cementowych podłóg, a umożliwiają pracę nawet do 80 metrów w górę i do 150 metrów w dal w poziomie. Cały proces polega na podaniu do maszyny półsuchego surowca (betonu), który mieszany jest wraz z innymi pożądanymi materiałami w specjalnym zbiorniku. Z niego zaś pompy wydobywają materiał, pozwalający na szybką wylewkę. Tak przygotowane podłoże wygładzane jest specjalnymi zacieraczkami maszynowym. Warto wiedzieć również, że wylewki mixokretami muszą być wykonywane na wcześniej przygotowanych warstwach izolacyjnych. Etapy wykonania wylewki poprzedzane są ułożeniem hydroizolacji, termoizolacji, czy dylatacji pionowej, a także zbrojeniem siatką metalową (czasem włóknami polipropylenowymi).

Opłacalność wykonywania posadzek maszynowych

Posadzki wykonywane w technologii mixokretów są dzisiaj bardzo opłacalne nie tylko dzięki swoim własnością technicznym takim jak idealna gładkość powierzchni, brak pylenia, wyeliminowanie problemu wylewowego związanego z wilgotnością, ale przede wszystkim dzięki szybkości postępów prac. Dzięki temu generowane są spore oszczędności finansowe (nawet do 40% w porównaniu z metodami tradycyjnymi), które szczególnie można osiągnąć w przypadku inwestycji budownictwa przemysłowego i publicznego, wyróżniającego się wznoszeniem budynków o dużej powierzchni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz