Materiał Partnera

Porządek w domu i w firmie dzięki profesjonalnej ekipie sprzątającej

Porządek w domu i w firmie dzięki profesjonalnej ekipie sprzątającej

Niezależnie od tego, czy masz dużą czy niewielką firmę raczej ani ty, ani twoi pracownicy nie macie czasu na zajmowanie się sprzątaniem. Jeśli posiadasz duży dom albo mieszkanie, nie zawsze uda ci się wszystko posprzątać tak, jak tego chcesz. Wówczas dobrze jest pomyśleć o skorzystaniu z usług jednej z firm sprzątających, jak Usługi Sprzątające Grzegorz Bartek z Kluczborka, której pracownicy zajmą się kompleksowo uporządkowaniem wyznaczonej przestrzeni.

Czym się kierować przy wyborze firmy sprzątającej?

Na starcie warto sprawdzić opinie o danej firmie. Popytaj wśród znajomych i zasięgnij informacji na forach internetowych. Kolejna sprawa to referencje. Poproś o nie i zweryfikuj. Wystarczy, że zadzwonisz do przedsiębiorstw, które korzystały z usług firmy i zapytasz o przebieg współpracy. Istotne są posiadane dokumenty, uprawniające do prowadzenia tego typu działalności oraz ubezpieczenie OC. Ważny jest doświadczony i wykwalifikowany personel sprzątający. Zapytaj o sprzęt, jakim dysponuje firma oraz jakie środki do sprzątania stosuje. Dobrze gdyby posiadała nowoczesne narzędzia sprzątające do wykonywania pracy: myjki ciśnieniowe, odkurzacze z funkcją mycia i prania, froterki, szorowarki, jak też profesjonalne środki do czyszczenia i mycia wszelkich powierzchni. Dowiedz się jaki system pracy ma firma. Profesjonalne usługi sprzątające powinny zacząć się od oględzin obiektu. Pracownicy po zapoznaniu się z miejscem, które będą sprzątać, powinni wyznaczyć najważniejsze punkty, na których w pierwszej kolejności będą skupiać swoją uwagę. Potem wraz ze zleceniodawcą ustalają kolejność wykonywania poszczególnych czynności. Inaczej taka praca będzie wyglądać  w przypadku sprzątania hali produkcyjnej, magazynu czy biura, a inaczej podczas sprzątania domu. W trakcie i po realizacji zlecenia firma, a właściwie osoba odpowiedzialna za ekipę sprzątającą, powinna monitorować jakość usług, sprawdzić, czy pracownicy wywiązali się ze swoich obowiązków, zapytać klienta czy jest zadowolony i zaproponować dalszą współpracę w przypadku zainteresowania.

Jakie usługi proponują firmy sprzątające?

Większość przedsiębiorstw sprzątających świadczy kompleksowe usługi, które obejmują zarówno porządki w domu, firmie, jak również w magazynach czy na halach produkcyjnych. Wybierając konkretne usługi, sprawdź, czy będą one na pewno odpowiadały twoim wymaganiom i potrzebom. Możesz zlecić sprzątanie biura oraz gabinetu. Możesz poprosić o pomoc w sprzątaniu domu przed dużym przyjęciem i po jego zakończeniu. Usługi sprzątające powinny obejmować mycie okien i podłóg, wycieranie kurzu, odkurzanie. Takie czynności oferuje firma z Kluczborka. Prócz tego pracownicy zajmują się praniem i czyszczeniem tapicerek meblowych i samochodowych oraz czyszczeniem wykładzin i dywanów, stosując wysokiej jakości specjalistyczne preparaty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz