Materiał Partnera

Poradnik: Jak dobrać okulary dla dziecka? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Poradnik: Jak dobrać okulary dla dziecka? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Odpowiednie dopasowanie okularów jest bardzo ważne – oprawki powinny dobrze się trzymać, jednak nie uciskać nosa ani głowy za uszami. Od właściwego wyboru okularów zależy nie tylko to, jak będziemy wyglądać. Źle dobrane okulary po prostu będą utrudniać nam codzienne życie. Szczególnie ważny i trudny jest wybór najlepszych okularów dla dzieci. Podpowiadamy, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Przed zakupem

Podczas wizyty u optyka dziecko będzie przymierzać różne podobające mu się oprawki – naszym zadaniem jest sprawdzenie, jak te oprawki leżą na nosie – to postawa. Oprawki dobrze dopasowane do nosa będą wygodne i stabilne – nie zsuną się nawet podczas beztroskiej zabawy. Większość nowoczesnych oprawek jest tak zbudowana, że części, w której stykają się z nosem nie można regulować, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę przed zakupem. Warto też dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane oprawki – metalowe będą solidne, ale dość ciężkie, a to dla malucha może być uciążliwe. W większości przypadków lepiej więc zdecydować się na oprawki z tworzyw sztucznych, które są dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach. Takie oprawki również mogą być bardzo wytrzymałe, a przy tym są zdecydowanie lżejsze. Dziecku z pewnością przypadną do gustu okulary w intensywnych kolorach.

Zapytaj o opinię

Okularów dla malucha powinniśmy szukać w sprawdzonym zakładzie optycznym. Wiedza i doświadczenie pracujących tam specjalistów pomoże nam wybrać oprawki, w których dziecko będzie czuło się swobodnie.

Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę, można zbadać wzrok i uzyskać fachową poradę, dokonać zakupu opraw i szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych zgodnie z zaleceniami lekarzy i optometrystów. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Mamy w sprzedaży oprawy w wielu różnych stylach – tradycyjne i ekstrawaganckie, delikatne i wyraziste, plastikowe i metalowe, w najmodniejszych wzorach i kolorach – mówi właściciel salonu optycznego Optyk Rosa.

Oczywiście wybierając okulary dla dziecka pod uwagę należy także wziąć jego opinię – nie powinniśmy zmuszać go do noszenia okularów, w których czuje się źle. Jeśli maluch będzie czuł, że nosi okulary za karę, nie będzie odpowiednio o nie dbać i zrobi wszystko, by się ich pozbyć. Dlatego zadbajmy o to, by dziecku jego okulary po prostu się podobały. Najlepiej, jeśli optyka poprosimy o wybranie oprawek, które będą pasowały do twarzy naszego dziecka, a następnie pozwolimy samemu dziecku, żeby wybrało spośród nich ten model, który najbardziej przypadnie mu do gustu.

Opracowanie:
Opole, Krakowska 12
tel. 77 423 03 50
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz