Popularne rodzaje fajerwerków
Podczas pokazu pirotechnicznego niewprawione oko obserwatora być może nie rozróżni rodzajów fajerwerków. Jednak każdy profesjonalista i hobbysta tego typu widowisk wie, że składają się one z kilku elementów. Głośne i spektakularne, rozbłyskujące wieloma kolorami na tle nocnego nieba — poznaj rodzaje fajerwerków, sztucznych ogni, petard, rakiet i wulkanów.
Pokaz fajerwerków to sztuka, dlatego często odbywa się według założonego scenariusza. Do jego realizacji potrzebne są różne produkty, które zapewniają spektakularne efekty i hipnotyzującą grę kolorów. Hukowi wystrzałów może towarzyszyć odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa — spokojna lub dynamiczna.
Rodzaje fajerwerków
Fajerwerki można sklasyfikować w kilku kategoriach, w zależności od efektu, jaki tworzą po wystrzale. Podział obejmuje:
- petardy — zapewniają imponujący huk, przy niewielkich doznaniach wizualnych,
- rakiety — odpalane po wbiciu w ziemię drewnianego kijka, który pełni rolę stabilizatora; szybują w górę i rozbłyskują na tle nieba różnymi kolorami,
- baterie — zwane też wyrzutniami zapewniają spektakularną kombinację wizualno-dźwiękową; dzięki swojej konstrukcji mogą być wielokrotnie odpalane i dają najbardziej widowiskowy efekt,
- wulkany — po wybuchu (niekiedy nawet na wysokość 7m) wzniecają srebrne lub złote iskry, które swobodnie opadają w dół i gasną w locie,
- rzymskie ognie, bazooki — to fajerwerki wielostrzałowe, które są wystrzelane seryjnie.
Jeśli nie wiesz co wybrać lub chcesz przetestować kilka produktów jednocześnie, zdecyduj się na gotowy zestaw fajerwerków.
Organizacja pokazu pirotechnicznego
Udany pokaz pirotechniczny możesz zorganizować sam. Zadbaj o to, aby widowisko miało przemyślany scenariusz. Żadnej improwizacji, korzystania z produktów złej jakości czy chaosu. Pamiętaj, że priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego wybieraj wyłącznie certyfikowane fajerwerki. Nie zapomnij zapoznać się przed pokazem z instrukcją obsługi, zanim rozłożysz elementy i odpalisz lonty.
Do pokazu pirotechnicznego potrzebujesz kilku różnych rodzajów fajerwerków. W zależności od założonego planu oraz efektu, jaki chcesz uzyskać, sięgnij po konkretne produkty, które tworzą pożądany efekt. Długi i spektakularny pokaz oznacza "puszczenie do nieba" co najmniej kilkuset złotych, dlatego na miejsce zakupów wybierz sklep Rakietowo. Ceny za petardy zaczynają się tutaj już od 2 zł, zatem możesz liczyć na spore oszczędności. Dobra zabawa gratis.
Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, aby zorganizować własne widowisko albo po prostu chcesz być jego widzem, zatrudnij firmę, która wykona pokaz pirotechniczny dla Ciebie i Twoich gości.