Materiał Partnera

Popularne profile z tworzyw sztucznych

Popularne profile z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne cechują się wyjątkowymi właściwościami i mają sporo zalet. Zadecydowało to o ich popularności oraz o tym, że są stosowane w niemal wszystkich dziedzinach życia. Tworzywa te są także używane do produkcji profili stanowiących elementy konstrukcyjnie i takie, które znajdują się w różnego rodzaju instalacjach. Które profile z tworzyw sztucznych są najczęściej wykorzystywane?

Dlaczego profile powstają właśnie z tworzyw sztucznych?

Profile z tworzyw sztucznych są równie popularne jak te, które wykonuje się z metalu. Surowiec wykorzystywany do ich produkcji sprawia, że mają bardzo dobre parametry techniczne.

Tworzywa sztuczne słyną ze swoich właściwości technicznych. Nie są podatne na działanie rozmaitych substancji chemicznych. Należy też pamiętać o tym, że są one dielektrykami, czyli nie przewodzą prądu.

Profile z takich tworzyw wyróżniają się niezwykle niską absorpcją wody. Mają wysoki moduł sprężystości, a także niewielką podatność na wydłużanie się pod wpływem wysokiej temperatury. Nie szkodzą im również czynniki atmosferyczne czy ozon. Ich stan nie zmienia się ze względu na ekspozycję na promienie UV. Producenci profili szczególną uwagę przywiązują do ich wytrzymałości oraz wysokiej jakości.

Profile z tworzyw sztucznych mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Dzieje się tak, gdyż są wytrzymałe i przez bardzo długi czas zachowują swoje pierwotne parametry. Ponadto ich kształt oraz rozmiary można dopasowywać do indywidualnych potrzeb użytkowników. Sprawia to, że profile te mogą być wykorzystane w różnego rodzaju konstrukcjach oraz instalacjach” – mówi ekspert z firmy ARGON.

Jakie profile wykonuje się z tworzyw sztucznych?

Profile z tych tworzyw powstają dzięki zastosowaniu techniki wytłaczania. Nadawany jest im wtedy pożądany kształt oraz rozmiar. Ten sposób produkcji gwarantuje ich wysoką jakość oraz precyzyjne wykonanie.

Znajdują one zastosowanie w branży budowlanej. Wykonuje się przy ich pomocy różnorodne instalacje. Nie mniejszą rolę odgrywają podczas produkcji mebli. Niekiedy stanowią one także specjalnie zaprojektowane profile techniczne.

Bardzo często powstają profile, które są przeznaczone do zastosowania w systemach okiennych. Służą również do zaślepiania szczelin. Można spotkać się z profilami krawędziowymi, ochronnymi, stojakowymi oraz z tapicerskimi i kaletniczymi. Wyróżnia się także takie, które kształtem przypominają literę „H” i mają funkcję spinająca. Natomiast profile wykonane na wzór litery „T” to inaczej profile osłonowe. Są one przeznaczone do wykańczania krawędzi schodów, a niekiedy są stosowane jako kątowniki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz