Materiał Partnera

Popraw żyzność gleby – kup mieszanki poplonowe w firmie Oseva!

Popraw żyzność gleby – kup mieszanki poplonowe w firmie Oseva!

Aby móc cieszyć się owocnymi plonami, to rolnicy muszą dbać o zachowanie dobrych właściwości gleby uprawnej. W tym celu wielu z nich decyduje się na zasianie roślin poplonowych, których zadaniem jest poprawa żyzności gleby, jak i poszerzenie wąskiego płodozmianu. Oferuje je doświadczona firma Oseva z Poznania, w której ofercie znajdują się m.in. mieszanki produkujące duże ilości zielonej masy.

Dlaczego warto stosować mieszanki poplonowe?

Każdy rolnik doskonale wie, że gleba, która jest niezasiana, jest narażona na działanie promieni słonecznych, co prowadzi do jej przesuszenia i degradacji. Na szczęście jednak możemy temu zapobiegać, decydując się na poplony, które dostarczają do podłoża mnóstwo substancji organicznych. Zatem warto zdecydować się na mieszanki poplonowe, jeśli zależy nam, aby poprawić stan fitosanitarny gleby, zredukować zachwaszczenia, wprowadzić dużą ilość biomasy, czy zwiększyć plony upraw następczych. W ofercie firmy Oseva znajdziemy aż 3 zestawy takich produktów – poznaj je!

Jakie zestawy mieszanek poplonowych znajdziemy na rynku?

Zdecydowanie jednym z najbardziej znanych zestawów jest Mieszanka Gorzowska, która dostarcza wiele wysokich plonów suchej i zielonej masy z doskonałą wartością pokarmową. Została opracowana już w 1928 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Składa się m.in. z życicy wielokwiatowej, koniczyny inkarnatki oraz wyki ozimej. Jest idealna praktycznie na wszystkie gleby. Jak dodaje pracownik z firmy Oseva:

Wyróżniamy też inny rodzaj – mieszankę poplonową Turbo Start, która wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem. Bardzo szybko rośnie i produkuje mnóstwo zielonej masy. W jej składzie znajduje się gorczyca biała, rzodkiew oleista, facelia błękitna, soja oraz groch siewny.

Ostatnią już propozycją jest mieszanka poplonowa o wysokim udziale białka i dużej masie zielonej. Przede wszystkim wykorzystuje się ją do żywienia zwierząt. Składa się z soi, grochu siewnego, jak i owsu. Wszystkie te trzy zestawy znajdziemy w ofercie wspomnianego doświadczonego poznańskiego przedsiębiorstwa.

Kiedy należy uprawiać poplony?

Niezmiernie istotne jest, aby uprawę poplonów wykonać w odpowiednim czasie – najlepiej tuż po zbiorach. Właśnie wtedy jest najlepszy moment, bowiem zapobiega to utracie wody i wystąpieniu samosiewów poprzedniej uprawy. Poplony powinniśmy zasiać na głębokości 2-3 cm do gleby płytko uprawionej. Czasem jednak nie jest to możliwe – w takiej sytuacji powinniśmy pamiętać, aby zwalczać wschodzące samosiewy zbóż, wykorzystując do tego narzędzia uprawowe.

Opracowanie:
Poznań, Kopanina 77
tel. 602 248 167
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz