Materiał Partnera

Ponadczasowe zabawki dla dzieci, które zawsze warto mieć w domu

Ponadczasowe zabawki dla dzieci, które zawsze warto mieć w domu

Siedząc z dziećmi w domu przez dłuższy czas z pewnością w którymś momencie skończy się cierpliwość i pokłady kreatywności do wymyślania coraz to nowych zabaw dla latorośli. Warto, więc wtedy mieć na podorędziu uniwersalne zabawki, które pozwolą zająć dzieci niezależnie od ich wieku, czy płci. O czym mowa? I po co tak w ogóle dzieciom zabawa? Wyjaśniamy!

Nieoceniona rola zabawek w życiu dziecka

Zabawki to nic innego jak pierwsze pomoce naukowe dla dzieci. Znane są od zarania dziejów, co potwierdza, że używanie zabawek jest po prostu naturalną potrzebą, które każde dziecko posiada i powinno móc ją zaspokoić. Dzięki zabawkom, dzieci od najmłodszych lat poznają świat, rozwijają się ruchowo i umysłowo, a ponadto uczą interakcji z otaczającym środowiskiem. Dlatego tak istotne jest, aby zapewnić naszym pociechom jak najbardziej zróżnicowane doświadczenia poprzez dostarczanie różnego rodzaju zabawek.

Oferty sklepów z zabawkami potrafią wywołać zawrót głowy, jak więc wybrać odpowiednie? Po pierwsze – nie ma lepszych i gorszych zabawek. Równie ważne, co modne ostatnimi czasy zabawki edukacyjne, są te zupełnie zwykłe, jak plastikowe dinozaury, samochodziki i pluszowe żyrafy. Każda z nich ma odmienne zadanie i rozwija w dziecku trochę inne umiejętności, razem składając się na wyjątkowy proces nauki przez zabawę.

Podczas kompletowania zestawu idealnych zabawek dla naszych pociech warto dbać, aby były bezpieczne dla zdrowia i wykonane z materiałów dobrej jakości np. pozbawionych szkodliwego BPA. Rozsądnie jest zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców, jak sklep Gumiś, gdzie sprzedaż zabawek, rowerków oraz artykułów szkolnych trwa od 1995 roku! W szerokiej ofercie sklepu można znaleźć najlepsze zabawki od znanych i cenionych producentów, a to wszystko w dobrych cenach.

Układanki i klocki – uniwersalny sposób na dobrą zabawę

Klocki, puzzle oraz układanki to najbardziej ponadczasowy i uniwersalny sposób na zabawę dla każdego dziecka, niezależnie od płci oraz wieku. Składanie poszczególnych elementów w całość doskonale zajmie małe dłonie, które jak wiemy, uwielbiają być w ruchu. Układanie kloców i puzzli to świetny sposób na rozwijanie w dzieciach świadomości własnego ciała oraz motoryki. Dzięki nim uczą się koordynować ruchy oraz poznają zasady związków przyczynowo-skutkowych np. dochodząc do tego, dlaczego wieża się przewraca, jeśli dołoży klocek nie w tym miejscu. Ponadto samo burzenie budowli z klocków jest ważne z punktu widzenia rozwoju – daje dziecku poczucie sprawczości.

Układanie klocków z rodzeństwem lub kolegami pozwala również na poznawanie zasad współdziałania w grupie, co przygotowuje dziecko do funkcjonowania w społeczeństwie. Klocki oraz oczywiście trzeba dopasować do wieku dziecka, inne sprawdzą się w przypadku kilkulatka, a inne dla rocznego malucha. Warto wybierać modele ponadczasowe i uniwersalne, co pozwoli bawić się zabawkami przez długi czas, a kiedy dziecko z nich wyrośnie zostaną w spadku dla kolejnego pokolenia. 

Opracowanie:
Płock, Tadeusza Gajcego 11
tel. 24 264 41 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz