Materiał Partnera

Ponadczasowe trendy w aranżacji wnętrz

Ponadczasowe trendy w aranżacji wnętrz

W architekturze i aranżacji wnętrz, tak samo jak w innych dziedzinach sztuki użytkowej można napotkać obowiązujące w konkretnym czasie mody i trendy. Ich obecność na rynku to nieocenione źródło inspiracji zarówno dla projektantów, jak i inwestorów. Korzystając z nich istnieje jednak ryzyko - trendy szybko przemijają i może się okazać, że wraz z nadejściem nowych tendencji czerwona ściana w salonie lub awangardowe meble tak naprawdę średnio nam się podobają. Ostatecznie okazuje się, że projekt oparty na unikalnych lecz ponadczasowych trendach to najlepsze możliwe rozwiązanie.


Ponadczasowy trend: co to takiego?

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, czym jest ponadczasowość. Najprościej rzecz ujmując to zbiór cech przydających przedmiotom lub zjawiskom wrażenia zarówno logicznych, funkcjonalnych czy praktycznych, jak i pełnych uroku, wdzięku i klasy. To rzeczy, które nie zmieniają swojej formy przez dekady, a mimo to cieszą się niesłabnącym uznaniem, stanowią wzór i podstawę do zabawy formą oraz treścią. - Doskonałym przykładem ponadczasowych rozwiązań w architekturze wnętrz może być gdyński modernizm, szkoła Bauhausu czy włoskie meblarstwo. Pomimo zmian zachodzących wśród społeczeństw, generowanych przez mijający czas, kulturę, sytuację polityczną etc. ich popularność nie maleje. Użytkownicy cenią ponadczasowe trendy za proste rozwiązania pełne unikatowego charakteru, wysokiej klasy wykonanie oraz uwagę poświęconą każdemu detalowi - przekonuje specjalista firmy Congrazio.

Włoskie meble w polskich mieszkaniach

Ponadczasowość nie zna granic, czego doskonały przykład stanowi włoskie wzornictwo, które już od wielu lat znajduje sobie wielu fanów w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Nic dziwnego, włoskie stoły i krzesła idealnie odnajdują się w klasycznym wnętrzu nawiązującym do modernizmu, ich proste linie i oszczędność formy doskonale oddają wrażenie luksusu. Natomiast zastosowanie drewna jako podstawowego materiału wprowadza swojego rodzaju przytulność i ciepło.


Nowoczesne meble włoskie urzekają zachowaniem idealnych proporcji pomiędzy ponadczasowym charakterem, a oryginalnością. Producenci szanują tradycję i czerpią z niej garściami, nie zamykają się jednak w jej ramach. Skutkiem tego powstają produkty piękne i zwracające na siebie uwagę. Czynią to jednak w nienachalny sposób, bez ocierania się o kicz. Ich obecność w salonie, jadalni czy gabinecie doskonale podkreśla wagę tych pomieszczeń w każdym domu.

Klasyczne rozwiązania

Ponadczasowe trendy to takie, które bez względu na czas i miejsce są odbierane jako estetyczne i wysmakowane. To bezpieczne i harmonijnie stworzone wnętrza przemawiające subtelną formą i barwą. Oryginalność i awangardę widać tu przede wszystkim w małych detalach i dekoracjach, ciekawym załamaniu linii, luksusie i klasie użytych materiałów oraz tkanin. - W klasycznie urządzonym wnętrzu nie ma miejsca na zaśmiecanie przestrzeni. Tu wszystko spełnia swoją rolę. Odpowiednio zaaranżowane pomieszczenie, bez względu na wymiary, sprawia wrażenie komfortowego w codziennym życiu. Naturalna paleta kolorów, klasycznie piękne meble, dyskretne ozdoby w rozsądnej ilości, świeże kwiaty. Wnętrze zaaranżowane w oparciu o klasykę pozostaje niezmiennie modne przez całe lata. Nie nudzi się tak szybko jak tzw. gorące trendy. Wystarczy zmiana kilku detali, żeby uczynić je atrakcyjnym na nowo - podsumowuje specjalista Congrazio, producenta włoskich mebli.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz